В Національному університеті біоресурсів та природокористування України (НУБІП) тривають урочисті заходи з нагоди 120-річчя вишу. Особливою подією стала Міжнародна науково-практична конференція «Цілі сталого розвитку третього тисячоліття: виклики для універс

В Національному університеті біоресурсів та природокористування України (НУБІП) тривають урочисті заходи з нагоди 120-річчя вишу. Особливою подією стала Міжнародна науково-практична конференція «Цілі сталого розвитку третього тисячоліття: виклики для університетів наук про життя», що проходила з 23 по 25 травня.

До роботи долучилися почесні гості і учасники, делегації з США, Південної Кореї, Китаю, В’єтнаму, Нігерії,Нідерландів, Кіпру, Німеччини, Франції, Австрії, Чехії, Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Грузії, Молдови,Словаччини, Румунії, Греції, Болгарії, Узбекистану, Казахстану, Туреччини. В конференції взяло рекордне число – понад 1100 викладачів, науковців, молодих учених, студентів, громадських діячів, які представляли найрізноманітніші наукові напрями. Учасники заходу у вітаннях і доповідях порушили надзвичайно актуальні питання сьогодення і найближчого майбутнього.

Звертаючись до присутніх, ректор НУБІП Станіслав Ніколаєнко зазначив: «Роль університетів наук про життя, на кшталт НУБІП, в реалізації концепції сталого розвитку світу є незаперечною. Саме ми готуємо відповідних фахівців, саме в наших університетах сконцентровані висококваліфіковані вчені в галузі екології, природозбереження, якості і безпеки харчування людей, епідеміологічного благополуччя і так далі. На нашу думку, тема нашої міжнародної конференції є надзвичайно актуальною. Адже баланс між задоволенням сучасних потреб людства і захистом інтересів майбутніх поколінь постійно порушується. Трансформування національного господарства України у систему, яка прогресивно розвиватиметься згідно із принципами сталості, − це довгий і тернистий, проте єдиний шлях Української Держави у XXI столітті. Формування індексу сталого розвитку України та її місце у світі – це виклик для всієї нашої спільноти, на який ми повинні дати гідну відповідь. Виконання завдань розвитку сільського господарства, збереження природи, як головного напряму наукової діяльності університету, на принципах сталого розвитку, є потужним рушієм у вирішенні багатьох інших Глобальних Цілей.»

«Жива планета» має тривалі партнерські стосунки з ювіляром, отже делегати від нашої організації привітали наших шановних колег з НУБІП зі святом, і взяли участь у численних урочистих заходах, презентаціях звітів модераторів секцій та прийнятті Резолюції конференції.

Святкування ювілею не обійшлося без вшанування предтеч і фундаторів вишу: алея слави поповнилася ще трьома погруддями вчених Григорія Богданова, Петра Сльозкіна та Петра Погребняка.

Делегація на чолі з ректором Станіславом Ніколаєнком відвідала ботанічний сад вишу, який після реконструкції по праву можна назвати перлиною міста.

Кульмінацією в завершення стало справжнє свято з численними офіційними урочистими вітаннями, театралізованими шоу, виставкою здобутків підрозділів НУБІП, флеш-мобами та частуваннями.