З 30 травня по 01 червня на ЕкоФорумі працювала виставка екологічних проектів та програм, тривали конференції, презентації, семінари, майстер-класи. Серед основних завдань форуму – консолідація діяльності промислових підприємств, громадськості, влади для вза
З 30 травня по 01 червня на ЕкоФорумі працювала виставка екологічних проектів та програм, тривали конференції, презентації, семінари, майстер-класи. Серед основних завдань форуму – консолідація діяльності промислових підприємств, громадськості, влади для взаємовигідного співробітництва в сфері реалізації заходів, спрямованих на поліпшення навколишнього середовища, залучення інвестицій в екологічні проекти.

Форум проводиться вже вдруге, і порівняно з минулим роком, розширив географію учасників та гостей. Активну участь у форумі беруть делегації з Німеччини (Оберхаузен, Магдебург), Франції, Канади, Ізраїлю, Польщі, Чехії, Азербайджану, Китаю. Серед запрошених - не тільки запорожці, але і гості з Києва, Вінниці, Харкова, Одеси, Дніпра, Чернівців, Рівного.

«Жива планета» у цьому році виступила партнером форуму. Серед акцентів 2018 року – концепція «Зелений офіс» та екологічна відповідальність малого та середнього бізнесу шляхом максимального збереження ресурсів та зменшення кількості відходів. Презентація інструментів сталого споживання, стандарту «Зелений офіс», настанови з його впровадження та сертифікація за схемою згідно ISO 14024 викликала зацікавленість багатьох учасників форуму.

Галина Бузан, національний експерт проекту «Впровадження сталих публічних закупівель в Україні» (EaP GREEN – UN Environment) провела тренінг «Сталі публічні закупівлі: переваги, методи, інструменти та досвід впровадження в Україні та у світі», в якому взяли участь представники тендерних комітетів бюджетних установ та організацій регіону. Сталі закупівлі передбачають врахування у технічних специфікаціях екологічних і соціальних критеріїв та оцінку повної вартості життєвого циклу предмету закупівель. На даний час встановлення екологічних критеріїв до предмету закупівель передбачено статтею 22 Закону України «Про публічні закупівлі», в частині що стосується вимог до заходів з захисту довкілля. Але переважно замовники формально ставляться до цієї вимоги. Проблема полягає у відсутності знань і вмінь застосовувати конкретні критерії вибору щодо екологічних характеристик продукції певної категорії. Слухачі тренінгу отримали методичні рекомендації як виконати цю вимогу і оцінити пропозицію, разом з іншими рекомендаціями щодо підвищення ефективності закупівель у державному секторі економіки.