В UNIT.City Innovation Park пройшов Демо день програми EU Association Lab, де проект «Нецінові критерії в публічних закупівлях» було відзначено в номінації «Найбільший вплив»/«The greatest impact». Зпагалом 5 команд-фіналістів представляли результати піврічн

В UNIT.City Innovation Park пройшов Демо день програми EU Association Lab, де проект «Нецінові критерії в публічних закупівлях» було відзначено в номінації «Найбільший вплив»/«The greatest impact». Зпагалом 5 команд-фіналістів представляли результати піврічної роботи над інноваційними та потрібними для країни проектами, які пройшли шлях від ідеї до розробки конкретних прототипів.

Програма EU Association Lab – це перша інкубаційна програма у сфері євроінтеграції, що впроваджується Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції, GIZ Ukraine за участю 1991 Civic Tech Center.

До команди проекту «Нецінові критерії в публічних закупівлях» увійшли представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, ProZorro, Міністерства екології та природних ресурсів України, GPA in UA, GoLocal, ВГО «Жива планета», Transparency International Ukraine, які створили електронний сервіс, що дозволить замовнику вибрати обґрунтовані належним чином нецінові критерії для певної категорії продукції та встановити їх питому вагу (до 30%): www.nk.prozorro.ua.

Цей інструмент допоможе зробити закупівлі ефективнішими та спростить використання цього підходу для замовників, адже на даний час рівень застосування нецінових критеріїв становить нижче 1% від загального обсягу закупівель. Так відбувається через те, що переважна більшість замовників не бажає або нездатна скласти тендерну документацію і проконтролювати її виконання для того щоб закуповувати товар, послугу чи роботи не лише за найнижчою ціною, а й належної якості. Нецінові критерії також включають технічні характеристики щодо ефективності, безпеки, ресурсоефективності, екологічності та інноваційності.

Завдяки програмі EU Association Lab на сьогодні вже розроблені нецінові критерії для перших 12 категорій продукції:

  1. Ремонт доріг
  2. Ремонтно-будівельні роботи
  3. Комп'ютерне обладнання та офісна техніка
  4. Послуги харчування
  5. Меблі (шкільні, офісні)
  6. Білизна (постільна, спідня)
  7. Фарби
  8. Кабельна продукція
  9. Офісний папір та паперова продукція
  10. Деревина
  11. Мийні засоби та засоби для чищення
  12. Послуги з прибирання

Проекти критеріїв наразі обговорюються всіма зацікавленими сторонами: www.infobox.prozorro.org