Саме зима - пора року, коли пернаті потребують нашої допомоги, щоб вижити в найважчі часи. Лютий – найнебезпечніший місяць для диких птахів. Втративши доступ до природної кормової бази, птахи зможуть знайти їжу в годівницях, щоб уникнути виснаження і смерт

Саме зима - пора року, коли пернаті потребують нашої допомоги, щоб вижити в найважчі часи.

Лютий – найнебезпечніший місяць для диких птахів. Втративши доступ до природної кормової бази, птахи зможуть знайти їжу в годівницях, щоб уникнути виснаження і смерті. За даними орнітологів, до весни доживає тільки одна синичка з десяти, і лише близько 40% качок, які залишилися на зимівлю.

Саме зараз наша допомога у вигляді підгодівлі стане їм дуже доречною.

Допомагаючи птахам, важливо робити це правильно, щоб не завдати шкоди їхньому здоров'ю.

Для годування птахів взимку потрібно розмістити одну або декілька годівниць. Це може бути придбана в магазині, або зроблена самостійно дерев'яна годівниця, або ж саморобна годівниця з підручних засобів, наприклад, з пластикової пляшки, або з пакета від соку/молока.

Найпростіше зробити годівницю з пластикової пляшки, для цього на поверхні пляшки потрібно зробити розріз у вигляді літери Н, відігнути верхню частину, зробивши "дах", і загнути нижній край всередину, щоб вийшов поріжок без гострих країв. Якщо в нижній частині годівниці, на яку будуть сідати птахи, залишилися гострі краї, їх необхідно заклеїти ізоляційною стрічкою, інакше птахи можуть серйозно поранити ніжні лапки. У дні пляшки обов'язково потрібно зробити набір маленьких отворів, через них буде стікати вода, не даючи корму перетворитися в замерзлу брилу. Отриману конструкцію можна розмістити, прив'язавши до дерева або іншого нерухомого об'єкту натуральною мотузкою, не допускаючи розгойдування годівниці на вітрі.

Існують й інші, більш складні варіанти годівниць. У їх числі - автоматичні годівниці з дозатором, що дозволяє в міру необхідності рівномірно подавати корм у відкритий простір.

Розмістити годівницю можна як у себе у дворі або на балконі, так і в дикій природі - у лісі, на відкритому просторі, загалом, скрізь, де можуть бути птиці.

Деяких птахів - граків, ворон, сойок, галок, можна годувати і без спеціальних годівниць, насипавши корм на відкритих ділянках землі чи пеньках, попередньо переконавшись, що корм не занесе опадами і він не примерзне до поверхні.

«Щорічно волонтери «Живої планети» та Київського еколого-культурного центру проводять підгодівлю диких птахів, зокрема на внутрішніх водоймах міст», - розповідає президент «Живої планети» Світлана Берзіна. Іноді, ми запрошуємо засоби масової інформації, наприклад як сьогодні, для того щоб долучити до цієї ініціативи як можна більше громадян.

Чим підгодовувати птахів?

Продуктів, які добре підходять для підгодовування птахів, досить багато. Серед них д –пшенична та кукурудзяна крупа, несмажене та несолоне насіння соняшника, просо, пшениця, перловка, квасоля, сочевиця, вівсянка, льон, горох. Чимало птахів прилетять поласувати несолоним салом, яке можна як розмістити в годівниці (порізаним на кубики), так і закріпити шматочками на гілках дерев. Великим птахам припаде до душі також порізаний кубиками гарбуз, морква.

Крихти білого хліба чи сухарів – чудовий корм для багатьох птахів, а чорний хліб шкідливий для всього птаства. Насіння гарбуза, дині, кавуна, теж підійде більшості птахів.

ПАМЯТАЙТЕ! Не можна підгодовувати птахів смаженим насінням, солоними продуктами (салом або м’ясом) та чорним хлібом.