Київський еколого-культурний центр та ВГО «Жива планета» проводять Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «День зустрічі птахів-2021». Конкурс проводиться з метою організації допомоги птахам в обладнанні місць гніздування шляхом розвішування штучних гніз

Київський еколого-культурний центр та ВГО «Жива планета» проводять Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «День зустрічі птахів-2021». Конкурс проводиться з метою організації допомоги птахам в обладнанні місць гніздування шляхом розвішування штучних гніздівель. Такі будиночки (гніздівлі) необхідно змайструвати і розвісити для білих лелек, синиць, шпаків, горихвісток, мухоловок, сов, сичів, горобців та інших птахів, а також для кажанів. Це необхідно робити тому, що завдяки вирубанню в лісах та парках дуплястих дерев багатьом птахам та кажанам ніде гніздитися і тому чисельність їх різко скорочується. Це також стосується білих лелек, яким, через відсутність у селах солом’яних стріх, ніде вити гнізда.

Мета конкурсу – привернути увагу школярів до охорони птахів, навчити навичкам майстрування і розвішування штучних гніздівель для птахів, відродження дитячого свята «День зустрічі птахів».

Учасники конкурсу. В конкурсі можуть взяти участь діти середнього і старшого шкільного віку (від 10 до 17 років). Діти приймають участь у конкурсі індивідуально.

Терміни конкурсу

Конкурс проводиться з 15 лютого 2021 р. по 30 квітня 2021р. Матеріали на конкурс оргкомітет приймає від його учасників до 30 квітня 2021 р. включно (за поштовим штемпелем) за адресою: 02218, м. Київ, вул. Райдужна, б. 31, кв.48, з позначкою на конверті: «На конкурс «День зустрічі птахів-2021». Листи направляти тільки простими листами «Укрпоштою».

Вимоги до штучних пташиних будиночків: вони повинні виготовлятися за спеціальними науково обґрунтованими схемами, без полочок і присад, мати маленькі літки (отвори для птахів), не бути яскраво розмальованими, пташині будиночки треба вішати на висоті не нижче 4 м від поверхні землі по одному на одно дерево і без нахила.

Спеціально нагадуємо – розвішування годівниць не відноситься до теми цього конкурсу!

УВАГА! Конкурс є індивідуальним. У листі необхідно повідомити зворотну домашню адресу і обов’язково номер мобільного телефону батьків або керівника гуртка (без номеру мобільного телефону матеріали на конкурс прийматися не будуть).

УВАГА: розвішування пташиних будиночків необхідно провести з 15 по 30 березня 2021 р.

Матеріали на конкурс

Матеріали на конкурс приймаються за двома номінаціями:

1. Творча номінація

До неї відноситься:

Учасник конкурсу повинен опублікувати статтю у місцевій пресі, у якій розповідається про проведення «Дня зустрічі птахів-2021» у вашому місті, селі. Надруковану в газеті статтю треба надіслати на адресу журі конкурсу. Статті, які написали батьки, вчителі та керівники гуртків на конкурс не приймаються.

2. Практична номінація

Учасник конкурсу повинен особисто виготовити і розвісити у сквері, парку або лісі як мінімум 2 пташині будиночки (гніздівлі). Шанси отримати перемогу у конкурсі підвищуються, якщо будуть виготовлені і розвішані не звичайні шпаківні, а гніздівлі для білого лелеки, синиці, горихвістки, сови, сича, дуплянки для кажанів (схеми для виготовлення таких гніздівель можна знайти на сайті Київського еколого-культурного центру:

Необхідно надіслати фотографії, які відображають виготовлення і розвішування учасником конкурсу пташиних будиночків (гніздівель). Розвішування гніздівель (пташиних будиночків) повинно відбуватися у найоптимальніший біологічно для птахів період – з 15 по 30 березня.

Підведення підсумків конкурсу

Жюрі конкурсу підводить його підсумки за двома номінаціям:

  1. Творча номінація
  2. Практична номінація

Учасник конкурсу може брати участь як в одній із номінацій, так і зразу в обох.

Підсумки конкурсу у травні 2021 р. будуть розміщені на сайті Київського еколого-культурного центру www.ecoethics.ru.

Буде відібрано 5 кращих робот, автори яких отримають нагороду – мобільний телефон. Подарунок та вітальний лист від організаторів конкурсу буде надісланий поштою на домашню адресу кожного переможця.

Положення про конкурс «День зустрічі птахів-2021» знаходиться на сайті Київського еколого-культурного центру на сторінці.

Матеріали, які будуть надіслані на конкурс, не рецензуються і не повертаються.

Оргкомітет