«Жива планета» разом с командою молодих енергетиків і шахтарів ДТЕК Енерго реалізують просвітницький проект #БудьЕкоSmart! для досягнення 13 Цілі сталого розвитку «Запобігання зміни клімату». Спільний проект впроваджується за ініціативою Молодіжного руху

«Жива планета» разом с командою молодих енергетиків і шахтарів ДТЕК Енерго реалізують просвітницький проект #БудьЕкоSmart! для досягнення 13 Цілі сталого розвитку «Запобігання зміни клімату».

Спільний проект впроваджується за ініціативою Молодіжного руху ДТЕК Енерго в рамках Глобального договору ООН в Україні Young SDG Innovators. Мета – створити глобальну мережу молодих бізнес-лідерів, готових до розвитку бізнесу майбутнього.

В рамках проекту організовуються позашкільні просвітницькі заняття для дітей щодо запобігання або зниження рівня зміни клімату. Волонтери проведуть по п’ять занять з учнями 7-9 класів на тему «Зміна клімату і наслідки кліматичних змін» в школах міст присутності компанії.

«Жива планета» розробила навчальні матеріали для учнів та програму підготовки організаторів позакласної роботи з учнями. На тренінгу, що пройшов 20-22 серпня в Павлограді, координатори проекту від «Живої планети» Галина Бузан та Галина Стець відпрацьовували з волонтерами ДТЕК Енерго методику проведення занять. Матеріали по кожному з занять надають учням не тільки теоретичні знання, а й практичні навички для пом’якшення наслідків зміни клімату. Наприклад, енерго- та ресурсозбереження в побуті, висадження дерев, дослідження і застосування екологічних маркувань, виготовлення багаторазової сумки-шопера тощо. Застосовується інтерактивна методика викладання матеріалів – діти будуть працювати в командах, влаштовувати мозкові штурми, вигадувати нові ідеї та презентувати їх, грати в квести тощо. На початку навчального року будуть проведені перші уроки офлайн в школах.

Крім цього, за матеріалами цього курсу була створена серія з чотирьох відео-уроків про те, що кожен з нас може зробити для збереження довкілля, доступні за посиланням

Розроблені методика і навчальні матеріали наразі проходять грифування Міністерством освіти і науки України. Матеріали курсу доступні у вільному доступі, як інструмент реалізації наскрізної освітньої лінії «Екологічна безпека та сталий розвиток» за посиланням https://e-comon.org.ua/tsil-13. «Завдяки цьому, педагогічні працівники по всій Україні зможуть отримати доступ по методичних і навчальних матеріалів по темі і застосовувати їх як в позакласній роботі, так і для підготовки цікавого уроку по будь-якому з предметів. Цього вже сьогодні вимагає реформа системи освіти відповідно до Закону «Про освіту», – зазначає координатор проектів «Живої планети» Галина Бузан.