13 вересня 2024 року відбувся новий крок у співпраці між ВГО «Жива планета» та Київським національним університетом архітектури та будівництва (надалі – КНУБА): підписано Угода про співпрацю в напрямку розвитку енергоефективного зеленого будівництва, стало

13 вересня 2024 року відбувся новий крок у співпраці між ВГО «Жива планета» та Київським національним університетом архітектури та будівництва (надалі – КНУБА): підписано Угода про співпрацю в напрямку розвитку енергоефективного зеленого будівництва, сталого розвитку та відбудови України.

Офіційне підписання Угоди про співпрацю між ВГО "Жива планета" та КНУБА

Угода стане основою для системного планування і подальшої роботи «Живої планети» та університету, які вже мали вдалий досвід співпраці по окремим ініціативам.

Світлана Валеріївна Берзіна, президент ВГО "Жива планета" та Олексій Дніпров, ректор КНУБА

«Наш договір треба наповнити роботою», – зазначив після підписання Олексій Дніпров, ректор КНУБА.

Головним пріоритетним напрямом буде створення на базі університету центру зеленого будівництва Green Hub, який буде сертифікованим за стандартом «Зелений офіс».

Вектор екологічного та зеленого будівництва має бути на кожній кафедрі, адже як відомо, що післявоєнна відбудова України має бути саме екологічною та енергоефективною, тому плідна співпраця між партнерами має також реалізуватися при підготовці та навчанні студентів та сертифікації українських фахівців у сфері будівництва, адже цей напрям стане перспективним для розвитку України, особливо в умовах Євроінтеграції.

Як зазначила президент ВГО «Жива планета», Світлана Берзіна: «КНУБА має стати науковим та освітнім хабом № 1 енергоефективного та зеленого будівництва».

На зустрічі були присутні поважні гості які підтримали ініціативу.

На підписанні Угоди (з ліва на право: Наталія Дюжилова, Ольга Гелюх, Світлана Перминова, Світлана Берзіна, Олексій Дніпров, Олександр Ковальчук, Володимир Скочко, Віталій Плоский, Сергій Кожедуб, Андрій Посікера)

Наталія Дюжилова, заступниця голови Державної інспекції архітектури та містобудування України

Наталія Дюжилова, відзначила, що розроблення стандартів зеленого будівництва є вагомим напрямом України. Передумовою впровадження екологічної сертифікації будівель є наявний ринок екологічно сертифікованих будівельних матеріалів, які відповідають найвищим добровільним стандартам якості та безпеки. В основу екологічної сертифікації покладена методологія оцінювання життєвого циклу, яка дозволяє оцінити як характеристики продукції, так і її життєвого циклу. Будівельні стандарти, які розробляються за участю КНУБА, будуть допомагати нашим будівельниками та виробникам будівельних матеріалів ставати більш конкурентоспроможними на ринку світового та європейського будівництва.

Центр екологічної сертифікації та маркування забезпечить підтримку впровадження екологічної політики КНУБА та оцінку її дієвості згідно вимог стандарту «Зелений офіс», зазначила присутня на зустрічі Світлана Перминова, директор Центру. В планах - успішне завершення пілоту КНУБА по сертифікації до кінця цього року.

Заступник директора ТОВ «Будівельне об’єднання «ГЕРЦ» - Ольга Гелюх, інформувала про готовність компанії, яка є активним членом КБУ, в партнерстві з КНУБА і «Живою планетою» вже в цьому році розпочати пілотні проекти по застосуванню розробленого стандарту енергоефективного зеленого будівництва громадських будинків. На сьогодні ми відібрали три об'єкта і готові разом розпочати роботи по проектуванню з врахуванням вимог стандарту для відбудови зруйнованих лікарень, шкіл та адміністративних будівель в Сумській та Харківській областях.

На зустрічі команду КНУБА також представив Олександр Ковальчук, проректор з наукової роботи та інноваційного розвитку та команда кафедри архітектурних конструкцій та Науково-освітнього центру проектування та дослідження будівель з близьким до нульового енергоспоживанням КНУБА (NZEB HUB) – Віталій Плоский, Володимир Скочко, Сергій Кожедуб та Андрій Посікера. А.В. Фахівці Центру багато років співпрацюють з «Живою планетою», і займають провідні ролі в експертних групах по реалізації проєктної діяльності.

За останні три роки при підтримці проєкту "Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні”, що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та співфінансуванням Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO) розроблені та успішно впроваджуються методичні рекомендації з основ проектування енергоефективних дитячих садочків і шкіл з поліпшеними екологічними характеристиками. На основі методичних рекомендації на замовлення Мінінфраструктури розроблені проекти повторного використання. Триває робота над першим в Україні стандартом енергоефективного зеленого будівництва для громадських будинків і навчального курсу.

В планах розвитку співробітництва заплановані перші два заходи:

  • 24 вересня відбудется засідання робочої групи по обговоренню 2-ї редакції стандарту енергоефективного зеленого будівництва для громадських будинків;
  • 10 жовтня КНУБА разом з «Живою планетою» відзначить Всесвітній День екологічного маркування. В програмі «Урок з екологічного маркування», відкриття виставки присвяченої сталому споживанню та виробництву та презентація екологічної політики КНУБА.

Університет розробив Стратегію ЕКО- університету і конкретними справами має намір зменшити вплив на довкілля та поліпшити якість навколишнього середовища, залучаючи до цього викладачів, студентів і партнерів.

Навчимо разом як відбудувати краще ніж було і що таке зелене будівництво по- справжньому!

Професор Володимир Скочко проводить екскурсію по Центру NZEB HUB (на фото Володимир Скочко, заступник директора компанії ТОВ «Будівельне обʼєднання «ГЕРЦ» Ольги Гелюх та директор Центру екологічної сертифікації та маркування Світлана Перминова)

Закладемо надійний фундамент у розвиток сталого відновлення та енергоефективного будівництва в Україні - Світлана Берзіна, президент ВГО "Жива планета"

Реалізація проєкту енергоефективного зеленого будівництва починається з архітектурно-проектувальних рішень які відповідають умовам стандарту і можлива за наявності екологічно сертифікованих будівельних матеріалів та конструкцій

Відбудуємо краще ніж було – разом!
(з ліва на право: проф. д.т.н. Олександр Молодід, Світлана Берзіна, Ольга Гелюх, проф., д.т.н. Володимир Скочко)