"Технології будівництва постійно розвиваються та вдосконалюються. Ми стоїмо на порозі нової ери – застосування інноваційних розробок, сучасних матеріалів та енергоефективних рішень", – зазначила Світлана Берзіна, президент ВГО «Жива планета» на відкритті тр

"Технології будівництва постійно розвиваються та вдосконалюються. Ми стоїмо на порозі нової ери – застосування інноваційних розробок, сучасних матеріалів та енергоефективних рішень", – зазначила Світлана Берзіна, президент ВГО «Жива планета» на відкритті тренінгу для замовників публічної сфери «Енергоефективні публічні закупівлі для зеленої відбудови України».

Тренінг проходив в рамках ділової програми експозиції-форуму «Технології будівництва та автономні рішення для відновлення інфраструктури»:

  • 400+ учасників ділової програми форуму долучяться до події (органи місцевого врядування, керівники комунальних підприємств, представники малого та середнього бізнесу, забудовники, підрядні організації; з усієї України - Харківська, Миколаївська, Донецька, Луганська, Вінницька, Сумська області; керівники ОСББ Києва; представники державного сектору та фінансово-банківських інституцій);
  • 36 спікерів (в різних тематичних панелях і заходах);
  • 56 експозицій від компаній, архітекторів і проектувальників.

Місце проведення: Київ, вул. В. Гетьмана 6, Mercure Congress Сentre.

Ділова програма форуму була сегментована паралельною роботою двох панелей за тематичними напрямами:

  • Технології будівництва: інноваційні рішення та сучасні матеріали –платформа для обміну думками, ідеями та досвідом між фахівцями будівельної галузі, підрядниками, інвесторами та владою щодо спільних дій та можливостей у відновленні пошкодженої інфраструктури.
  • Енергетична інфраструктура: автономні рішення та енергоефективні технології – обговорення актуальних проблем та викликів, спричинених військовою агресією, пошук ефективних рішень та створення партнерства між учасниками: державними інституціями, представниками бізнесу, галузевими асоціаціями та донорськими програмами.

Відбудова України після війни, ремонт пошкоджених російськими обстрілами енергетики, доріг, мостів – масштабне завдання, яке, згідно з оцінками експертів форуму, потребуватиме понад 600 мільярдів доларів. Учасники форуму обговорили необхідні ефективні рішення та створення партнерства між учасниками: органами влади, представниками бізнесу, галузевими асоціаціями та донорськими програмами.

Тренінг проходив у гібридному форматі (онлайн/очно) в рамках панелі «Енергетична інфраструктура: автономні рішення та енергоефективні технології». Програма тренінгу була розроблена в рамках проєкту «Підтримка впровадження енергоефективних закупівель в Україні», що реалізується за підтримки німецької урядової компанії GIZ на основі однойменного навчального курсу.

Спікерами виступили експерти проекту ЕЕПЗ - GIZ. Захід відбувся за участю керівників компаній у сфері будівництва та енергозбереження, голів міських територіальних громад, координаторів проєктів впровадження енергоефективних технологій в Україні та інших.

Програма

Залучення енергоефективних технологій допоможе у майбутньому поліпшити екологічну ситуацію в цілому та звести до мінімуму непотрібні втрати енергії в Україні. Учасники тренінгу ознайомились з підходами і методами публічних закупівель енергоефективного обладнання, проєктів реконструкції та нового будівництва.

Тематичні напрями форуму доповнювались експозиціями технологій, матеріалів, обладнання у сфері енергоефективності.

Підтримка замовників

ВГО «Жива планета» – організація яка об’єднує експертів у сфері енергоефективних, зелених і сталих закупівель та є виконавцем компоненту проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit GmbH, GIZ) по підтримці впровадження енергоефективних публічних закупівель в Україні.

Проєкт ЕЕПЗ – GIZ консультує замовників по усім практичним крокам підготовки проектної та тендерної документації, зокрема:

  • розробка технічних завдань, умов і специфікації, у тому числі
  • вимоги до показників енергоефективності та екологічних характеристик;
  • нецінові критерії та метод оцінки вартості життєвого циклу;
  • екодизайн, екологічна сертифікація та маркування;
  • проекти енергоефективного зеленого будівництва.

Світлана Берзіна
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
+38099-642-81-57 (Тelegram, Viber, WhatsApp)

В партнерстві з журналом:

На замовлення