Діяльність з форсайту циркулярної економіки (ЦЕ), яка ініційована Організацією Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) у співпраці з Центром ресурсоефективного та чистого виробництва в Україні (Центр РЕЧВ), виконується у рамках програми EU4Environme

Діяльність з форсайту циркулярної економіки (ЦЕ), яка ініційована Організацією Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО) у співпраці з Центром ресурсоефективного та чистого виробництва в Україні (Центр РЕЧВ), виконується у рамках програми EU4Environment, яка фінансується Європейським Союзом за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Головна мета – дослідити перспективи впровадження ЦЕ, а також розробити пропозиції до дорожньої карти для України.

Діяльність буде реалізована у 4 етапи до весни 2024 року. Її завданням є визначення рамок, розробка сценаріїв, бачення та дорожньої карти. Методологія ґрунтується на використанні синергетичного підходу та набору засобів, включаючи інтерактивні онлайн-інструменти.

Враховуючи основні напрями діяльності та експертизу ВГО «Жива планета» в напрямку циркулярної економіки (її компонентів), ресурсоефективності та більш чистого виробництва, охорони довкілля, розвитку промисловості та підприємництва, Координаційна Рада організації схвалила рішення долучитися до форсайту ЦЕ. Участь експертів ВГО «Жива планета» у даній діяльності буде полягати у допомозі сформувати бачення щодо найбільш доцільних заходів для майбутнього української промисловості. Форсайт охоплює як середньо-, так і довгострокові трансформації та інновації (на наступні 5-15 років). Також участь передбачає залучення до двох опитувань (онлайн-форми) та двох експертних панельних дискусій, які заплановані на початок листопада і триватимуть до кінця грудня 2023 року.

Перше опитування, яке охопить близько 100 респондентів, буде спрямоване на побудову спільного бачення перспектив на основі різних сценаріїв розвитку ЦЕ в країні.

Друге опитування допоможе розробити обґрунтовані та ефективні пропозиції до дорожньої карти, які допоможуть створити надійну та конкурентоздатну циркулярну промисловість.

Для обговорення результатів цих опитувань та формування відповідної концепції буде проведено дві онлайн-панелі з 20 відібраними національними експертами. Результатом усіх цих заходів стане розробка пропозицій до дорожньої карти для розвитку ЦЕ в Україні.

Передбачається, що до форсайту циркулярної економіки в Україні будуть долучені зацікавлені сторони, які приймають рішення, розробляють і реалізують заходи щодо модернізації/трансформації промислового сектору країни, зокрема, міністерства, регіональні та місцеві адміністрації, університети, науково-дослідні установи, виробничі підприємства, сервісні та консалтингові компанії, фінансові установи, неурядові організації.