Загальна інформація
Проект «Сприяння енергоефективності та імплементація Директиви ЄС з енергоефективності в Україні» спрямований на підтримку покращення політичних та правових рамок шляхом надання технічної допомоги. Проект сприяє політичним консультаціям щодо імплементації Директиви ЄС з енергоефективності 2012/27/EU (EED) разом з Директивою ЄС про енергоефективність будівель 2010/31/EU (EPBD) в українське законодавство безпосередньо для виконання цільового показника програми 1 (законодавчі положення щодо підвищення енергоефективності).
Статус
Завершено
Цільовий регіон
Всеукраїнський
Період реалізації
березень – жовтень 2021 рр.
Бенефіціар
- Міністерство розвитку громад та територій України
Партнери
- ДП Прозоро
- Київська школа економіки
Джерело фінансування
Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).
Мета
Забезпечити інформаційний супровід енергоефективних закупівель відповідно до статті 6 «Закупівлі органами державної влади» Директиви 27/2012/ЄС в рамках статті 17 Директиви «Інформація та навчання».
Реалізація
Відповідно до завдань проекту експерти ВГО «Жива планета» надавали консультаційну підтримку замовникам і постачальникам щодо застосування вимог до енергоефективності на стадіях розробки тендерної документації, консультацій під час проведення тендеру, процедур оскаржень і укладання договорів з переможцем конкурентних торгів.
При консультаціях застосовувались матеріали, розроблені в рамках проєкту GIZ, зокрема:
- Рекомендації щодо вимог енергоефективності щодо закупівлі енергоефективної продукції органами державної влади, критеріальна база для енергоефективних закупівель;
- рекомендовані показники енергоефективності для енергозалежних продуктів;
- оновлені стандарти екологічного маркування І типу, що встановлюють критерії оцінки життєвого циклу, зокрема щодо споживання енергії та запобігання кліматичним змінам для:
- цегли;
- стінових блоків з газобетону;
- теплоізоляційних матеріалів.
- вимог до маркування згідно з Технічними регламентами щодо еко- дизайну;
- рекомендовані критерії енергоефективності для закупівлі робіт будівництва, реконструкції та ремонту шкіл;
- рекомендовані критерії енергоефективності для закупівлі робіт будівництва, реконструкції та ремонту дитячих садочків.
Результати
147 замовників отримали консультації та використали надані рекомендації на усіх етапах проведення конкурентних торгів.
53 постачальника і проектувальні організації отримали консультації щодо методів підтвердження відповідності встановленим вимогам щодо енергоефективності.
В ході виконання завдання були підготовлені публікації та огляди історій успіху.