Загальна інформація Зелена модернізація підприємств передбачає запровадження екологічно дружніх технологій, енергоефективних заходів та вторинного використання ресурсів. Це зменшить негативний вплив промисловості на довкілля, витрати енергії та природних ма

Загальна інформація

Зелена модернізація підприємств передбачає запровадження екологічно дружніх технологій, енергоефективних заходів та вторинного використання ресурсів. Це зменшить негативний вплив промисловості на довкілля, витрати енергії та природних матеріалів і підвищить продуктивність підприємств.

Проведення такої екологічної модернізації вимагає від підприємств залучення інвестицій. У країнах ЄС для цього застосовують різні форми державної допомоги – пільгові позики, програми співфінансування та гранти. Екологічні податки в ЄС встановлені на такому рівні, щоб підприємствам було економічно доцільно скорочувати обсяг викидів парникових газів та забруднюючих речовин, зменшення відходів, модернізацію підприємств.

Для запровадження в Україні механізмів стимулювання зеленої модернізації та енергоефективності підприємств потрібно змінювати систему фінансування природоохоронних заходів.

За словами заступників Міністра Романа Шахматенка та Ірини Ставчук, для цього потрібно змінити українську систему екологічного оподаткування та створити спеціальний фонд. Це має бути незалежна установа, яка управлятиме коштами від екологічних податків. Це дозволить ефективно використовувати ці кошти на природоохоронні заходи, залучати додаткові міжнародні ресурси та застосовувати екологічні рішення на виробництві.

Презентація, як Міндовкілля бачить зміни в екологічному оподаткуванні та системі фінансування природоохоронних заходів (лютий 2021).

Напрацювання громадськості щодо стимулювання зеленої модернізації промислових підприємств в Україні, які обговорили на засіданні громадської ради при Міндовкіллі посилання, посилання.

Статус

Постійний

Цільовий регіон

Всеукраїнській

Період реалізації

З лютого 2020 р. – по теперішній час

Партнери

Джерело фінансування

  • ВГО «Жива планета»

Мета

Сприяння підвищенню ефективності та справедливого розподілу екологічного податку, розвиток інструментів залучення фінансів для реалізації природоохоронних заходів та зеленої модернізації.

Реалізація

Проведення публічних консультацій та аналітичне дослідження.

20.01.2021 Круглий стіл громадської ради Міндовкілля

07.10.2020 Зелена модернізація: to be or not to be

10.03.2020 Про шляхи реформування екологічного податку на KryvyiRih GREEN Strategy

Результати

Звіт за результатами дослідження та пропозиція дорожньої карти реформи зелених фінансів

Презентація звіту та рекомендованих заходів реформи системи управління екологічними фінансами