15.12.2022 272

В рамках програми національній Конференції «Циркулярна економіка та її переваги для української промисловості умовах відновлення і відбудови» відбувся виступ президента ВГО «Жива планета» – Світлани Берзіної, присвячений темі екологічного маркування, як інструменту підтримки зеленого переходу.

«Екологічне маркування яке відповідає принципам і методам міжнародних стандартів є потужним інструментом для формування зелених ринків. Таке маркування інформує споживачів що позначений ними продукт чи об’єкт відповідає найвищим вимогам до енерго-, ресурсоефективності та безпеки (в залежності від категорії). Право на застосування такого маркування надається виключно за результатами сертифікації. Оцінка проводиться органом, компетентність якого має бути перевірена шляхом акредитації. Оцінюються продукція та її впливи на довкілля протягом життєвого циклу на відповідність показникам що визначені спеціальним стандартом екологічного маркування, - зазначила пані Світлана.

Такий стандарт розробляється окремо на кожну з категорій товарів чи послуг і містить набір екологічних критеріїв для оцінювання. Він не дублює державні нормативи, а доповнює їх – орієнтуючись на найбільш ресурсоефективні та чисті технології і показники безпеки.

Екологічне маркування отримане у відповідності до вимог стандартів надає право заявляти про поліпшені екологічні характеристики продукту згідно конкурентного права…»

Презентація

STOP GREENWOSHING

Боротьба з безпідставним декларуванням “екологічності” продукту є одним з завдань Європейського Зеленого курсу. Українське законодавство класифікує подібне явище на ринку як недобросовісну конкуренцію через введення в оману споживача шляхом безпідставних тверджень про перевагу продукту і передбачає стягнення з порушників штрафів – до 5% річного доходу за минулий рік.

Конференція була організована Центром ресурсоефективного та чистого виробництва, якій є національним партнером United Nations Industrial Development Organization: UNIDO з впровадження компоненту «Циркулярна економіка та нові можливості зростання» програми EU4Environment, що фінансується ЄС.

Конференція об’єднала понад 150 учасників, хто цікавиться та займається питаннями промисловості, циркулярної економіки, ресурсоефективного та чистого виробництва і захисту навколишнього середовища. В програмі Конференції виступили з доповідями представники Міністерства економіки України та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, як національні координатори програми EU4Environment, Представництва Європейського Союзу, ООН з промислового розвитку UNIDO та інших міжнародних організацій, ключові національні зацікавлені сторони, представники компаній, організацій, асоціацій, неурядових організацій, фінансових та освітніх установ, науково-дослідних інституцій.

Програма національної Конференції