08.11.2022 428

ECOMONDO-2022 це не тільки виставка технологій та продуктів для зеленого переходу, але і десятки конференцій, семінарів, колоквіумів на одній платформі яка об’єднує передову науку – технології – бізнес – владу та інших стейхолдерів.

Цього року на конференції Промисловий симбіоз для національної стратегічної економіки замкнутого циклу учасники делегації ECOMONDO-2022 від ВГО «Жива планета» прийняли участь з стендовим докладом про принципи, методи та практики декларування вмісту переробленого або відновленого матеріалу в продукті.

Автори – експерти ВГО «Жива планета»

Вікторія Хрутьба, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри екології та природоохоронних технологій Національного транспортного університету

Світлана Берзіна, президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета», заступник голови національного технічного комітету стандартизації ТК 82 «Охорона навколишнього середовища» Аліна Севостьянова, PhD по технічним наукам, доцент кафедри транспортного права та логістики

По суті

Декларації у формі фраз або графічних символів дають уявлення про певні характеристики, пов’язані з впливом на навколишнє середовище, які можуть бути корисними для експлуатації, обслуговування, ремонту чи утилізації.

Перехід до моделі циркулярної економіки, яка відповідає Європейській зеленій угоді, викликає зростання попиту на декларування вмісту перероблених або поновлюваних матеріалів у продукті. Такі декларації актуальні як у приватному секторі (B2C), так і в ланцюжках поставок (B2B) і у сфері державних закупівель (зелені або сталі публічні закупівлі).

Щоб віддати перевагу продукту, що містить перероблений або поновлений матеріал, потрібна методологія розрахунку. Тлумачення, способи обґрунтування їх застосування та попередження про введення споживача в оману викладені в міжнародному стандарті ISO 14021: 2016 Екологічні марковання та декларації – Екологічні самодекларації (Екологічне маркування II типу).

Залежно від категорії товару методологія повинна бути уточнена.

У доповіді наведені приклади розрахунку вмісту вторинної сировини/поновлюваних матеріалів в:

  • виробах з полімерів;
  • будматеріалах;
  • дорожньому покритті.

Макет стендового докладу

Презентація