Перша редакція проєкту національного стандарту прДСТУ Еко-індустріальні парки. Критерії сталості та метод оцінювання, опублікована для публічного обговорення національним органом стандартизації (ДП УкрНДНЦ).
Цей стандарт установлює основні та додаткові вимоги до оцінювання керуючої компанії індустріального парку згідно з показниками, які відповідають основним цілям сталого розвитку. Метод рейтингового оцінювання еко-індустріальних парків (ЕІП), спрямований на заохочення ЕІП до системного вдосконалення та досягнення відповідності усім вимогам, визначеним цим стандартом. Передбачені класи відповідності «золотий», «срібний» та «бронзовий» за результатами рейтингового оцінювання враховують Міжнародні рамкові положення для EIP.
Діяльність здійснюється в рамках Проєкту «Глобальна програма еко-індустріальних парків в Україні: реалізація на місцевому рівні”, який є частиною Глобальної програми з еко-індустріальних парків (ЕІП), що реалізується Організацією Об’єднаних Націй з промислового розвитку (UNIDO) в семи країнах за фінансової підтримки Швейцарії через Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO). Проєкт стартував у 2020 році та втілюватиметься до кінця 2024 року. Головним бенефіціаром проєкту є Міністерство економіки України.
Відповідальний за розробку та супровід до прийняття національний технічний комітет стандартизації ТК 82 «Охорона довкілля». Виконавцем розробки за результатами конкурсного відбору визначено ВГО «Жива планета».
ВГО «Жива планета» має 20 річний досвід у сфері стандартизації, і з 2005 року є колективним членом ТК 82 та очолює підкомітет «Оцінка життєвого циклу» ТК 82.
Повідомлення про розроблення національних стандартів на сайті національного органу стандартизації ДП УкрНДНЦ тут.
Проєкт першої редакції ДСТУ Еко-індустріальні парки. Критерії сталості та метод оцінювання.
Пояснювальна записка до проєкту першої редакції ДСТУ Еко-індустріальні парки. Критерії сталості та метод оцінювання
до 11.01.2025 триватиме обговорення першої редакції прДСТУ Еко-індустріальні парки. Критерії сталості та метод оцінювання.
Форма для надання коментарів до першої редакції прДСТУ згідно з ДСТУ 1.2:2024 завантажити.
Відповідно до нової редакції ДСТУ 1.2:2024 Національна стандартизація. Правила проведення робіт з національної стандартизації (діє з 01.09.2024) отримати прДСТУ коментарі до проєкту стандарту надаються на електроні адреси:
Технічного комітету стандартизації ТК 82 «Охорона довкілля»
Національного органу стандартизації ДП УкрНДНЦ
Коментарі надані не по формі та з порушенням вимог до оформлення і викладання не будуть розглянуті.