На даний час в 72 лісових заказниках Київської області та м. Києва за останні 15-20 років було вирублено близько 550 га лісу, з якого у Київській області – 320 га, і 230 га – у м. Києві. Ці цифри стосуються рубок, що проводились на територіях 10 лісових заказників та інших об'єктів природно-заповідного фонду під прикриттям так званих «санітарних рубок».
Найбільш постраждалі території заказників знаходяться в межах Святошинського ЛПГ.
За результатами аналізування карт googl, можна зробити висновки, що у цілому по Святошинському ЛПГ за останні 15-20 років було вирубано масовими рубками 1235 га, або 10% площі.
Межигірське лісництво – вирубано 446 га (15%)
Масовими рубками вирубано по лісництвам:
- Межигірське – 446 га або 15%
- Пуща-Водицьке – 378 га або 10%
- Святошинське – 273 га або 7%
- Київське – 157 га або 6%
Найбільш інтенсивні масові рубки проводяться на незаповеданій ділянці в межах Межигірського і Пуща-Водицького лісництв, вище Пущі-Водиці. При загальній площі ділянки близько 3600 га, за останні 15-20 років на її території було вирубано 514 га або 16%. Така інтенсивність рубок саме на цій ділянці обумовлюється відсутністю охоронного статусу, великою цінністю зростаючих тут сосен (вік 160-200 років) і близьким розташуванням лісопилки.
Незаповідана дільниця – вирубано 514 га (16%)
Ліси Пущі-Водиці є найбільш цінними у Київській області. Вони забезпечують унікальний клімат курорту Пуща-Водиця, через цілюще повітря, їх можна назвати природним інгалятором. Зараз на території Пуща-Водиці розміщено близько 40 санаторіїв, будинків відпочинку та лікарень. Цим унікальним «золотим лісом» свого часу захоплювалися Тарас Шевченко, Леся Українка, Лев Толстой.
Зелений бар'єр з вікових сосен захищає та очищає забруднене повітря столиці.
«Жива планета» приєднується до заклику багатьох природоохоронних організацій та об’єднань до органів влади – зупинити масові рубки лісу в заказниках Київської області та м. Києва.
Враховуючи природоохоронне, наукове, історико-культурне та рекреаційно-оздоровче значення лісів Пуща-Водиці необхідно негайно припинити їх масові рубки для комерційного видобутку деревини, яка відбувались і відбуваються під прикриттям начебто санітарних рубок.
Щоб врятувати незаповідану ділянку на території Святошинського ЛПГ площею близько 3600 га, на цій території терміново потрібно створювати заказник.
Також необхідно провести інвентаризацію лісу та перевірку природоохоронного режиму, зокрема проведення санітарних рубок які відбулись чи плануються на територіях Святошинського ЛПГ із залученням незалежних експертів та громадськості.