01.09.2017 272

01 вересня 2017 року в Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління (ДЕА) відбулися урочисті збори з нагоди Дня знань і початку нового навчального року. У заході прийняли участь і виступили зі словами вітання: ректор Академії Олександр Бондар, заступник Міністра екології та природних ресурсів України Віктор Вакараш, директор Департаменту стратегії та європейської інтеграції Мінприроди Леся Карнаух, екс-міністр Мінприроди та голова наглядової ради Академії Сергій Поляков, президент «Живої планети» і голова громадської ради при Мінприроди Світлана Берзіна, керівник секції екології Київського відділення Малої академії наук України Володимир Назаренко, митрополит Київський і всія України, Предстоятель УАПЦ Блаженніший Макарій.

Вітаючи колектив зі святом, ректор Академії Олександр Бондар зазначив, що на сьогодні в закладі створені належні умови для успішного здійснення освітнього процесу згідно сучасних стандартів. Так, окремі приміщення відремонтовано, придбано 75 комп’ютерів, 5 інтерактивних дощок, необхідне лабораторне обладнання. Зміцнюється і кадровий потенціал. Нині в ДЕА працюють 35 кандидатів і 20 докторів наук, діють дві вчені ради (в найближчих планах відкриття третьої – «економіка природокористування»). У новому навчальному році розпочнуть свою роботу і новостворені Центри, зокрема, Центр екологічної сертифікації і Центр екологічної стандартизації.

Віктор Вакараш підкреслив, що Академія нині має належний освітній потенціал, а також певні досягнення в своїй діяльності. Проте освітяни і науковці закладу мають не затримуватися на досягнутому, а постійно підвищувати свій рівень знань і передавати їх на користь людям, суспільству, екологічній галузі. А Леся Карнаух закликала поглиблювати співробітництво Мінприроди та Академії: «Нехай 2017-й рік буде справді роком тісної співпраці, щоб ваші знання і наші рішення успішно працювали у напрямку розбудови держави й екологічної сфери».

У своєму вітальному слові Світлана Берзіна зазначила провідну роль Академії в розвитку екологічних наук, а також такого напрямку як «екологічна стандартизація». Вона висловила побажання представникам Міністерства екології більш ефективно використовувати науковий, технічний та освітній потенціал Академії. «На шляху до європейської інтеграції та сталого розвитку неможливо досягти успіхів без всебічної екологічної просвіти, досягнень в науці та впровадження більш чистих технологій у виробництво. Саме з цих напрямів «Жива планета» та інші громадські організації вже багато років розвивають співпрацю з Академією, спираючись на її високий науковий та кадровий потенціал». Світлана Валеріївна висловила колективу Академії вдячність за плідну співпрацю і побажала нових творчих успіхів і досягнень у новому навчальному році.