05.11.2017 298

23 листопада 2017 року відбудеться Конференція «Сталі державні закупівлі: принципи, методи та досвід впровадження в Україні та у світі», яка є заходом регіональної програми ЄС «Екологізація економік країн Східного партнерства Європейського Союзу (надалі – EaP GREEN)». Конференція проходитиме з 10:00 до 18:00 в МВЦ, Конференц-зал № 4, (Міжнародний виставковий центр, Київ, проспект Броварський, 15).

Бенефіціари програми EaP-GREEN: Мінекономрозвитку та Мінприроди.

Організатор Конференції – Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління (далі-Академія), що здійснює координацію виконання компоненти 1.6 «Заохочення зміни державного споживання через впровадження практики сталих державних закупівель» EaP-GREEN в партнерстві з ЮНЕП, ВГО «Жива планета» та МВЦ.

Сталі закупівлі дозволяють здійснювати більш ефективні закупівлі, із застосуванням у якості критеріїв відбору вимог екологічних та соціальних стандартів, оцінюючи вартість життєвого циклу предмету закупівель.

Такій підхід відповідає вимогам:

  1. законодавства ЄС* та багатьох країн світу;
  2. в певній мірі Закону України «Про публічні закупівлі»**;
  3. запланований до повного впровадження в Україні до 2019 року згідно Стратегії реформування системи публічних закупівель («дорожня карта») (затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 175-р)***.

Учасники конференції:

  • отримують відповіді на питання, що стосуються застосування принципів та методів здійснення сталих державних закупівель (СДЗ), переваг цього підходу та прикладів застосування у країнах ЄС, та у світі;
  • ознайомляться:
    • з аналізом готовності ринку, застосування СДЗ в українських реаліях, вимогами закордонних інвесторів та типовими критеріями документації конкурсних торгів;
    • практичними прикладами застосування СДЗ в Україні та керівництвом по здійсненню СДЗ в Україні;
    • реформами національного законодавства, спрямованими на посилення потенціалу застосування СДЗ та заходами, спрямованими на підтримку цих реформ.

Участь в Конференції може бути корисною не тільки представникам замовника (бюджетних установ, організацій, закладів, державних та комунальних підприємств), а і постачальникам, надавачам послуг, виконавцям робіт (компаній, підприємств, бізнес-асоціацій та спілок).

Участь в Конференції безкоштовна, за умов попередньої реєстрації до 17 листопада 2017 року.

Учасники отримають сертифікати про відвідання заходу та підвищення кваліфікації з публічних закупівель.

В Конференції візьмуть участь експерти проекту EaP GREEN, представники від Мінекономрозвитку, Мінприроди, Антимонопольного комітету України, Держпродспоживінспекції України.

Підтвердження щодо участі у заході просимо направити на e-mail Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., зазначивши ПІБ (повністю), посаду, організацію, тел. моб. та e-mail. Тема повідомлення: Реєстрація на Конференцію по СДЗ. Контактна особа – Бузан Галина Сергіївна, тел. 066-405-42-80, 067-354-72-88.

Програма Конференції «Сталі державні закупівлі: принципи, методи та досвід впровадження в Україні та у світі»

* Директива 2014/24/EU Європейського Парламенту і Ради ЄС від 26 лютого 2014 року про державні закупівлі та скасування Директиви 2004/18/EC.

** Застосування екологічних критеріїв відповідає в певній мірі вимогам Закону України «Про публічні закупівлі», в частині що стосується необхідності включення до документації конкурсних торгів застосування заходів із захисту довкілля (при проведенні відкритих торгів та попередньої кваліфікації). Також Закон вказує на те, що документація конкурсних торгів повинна містити посилання на стандарти, що визначають характеристики, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов'язану з товарами, роботами або послугами. Згідно з цією нормою Закону замовники можуть посилатися на стандарти, які встановлюють додаткові критерії до предмету закупівель, в тому числі щодо його характеристик (наприклад, енергоефективність, функціональні характеристики, безпека, біологічний розклад та інші екологічні характеристики), тим самим забезпечувати ефективність закупівлі.

*** Згідно статті 152 Угоди про Асоціацію Україна – ЄС, до 2019 року Україна зобов'язана впровадити в систему закупівель на законодавчому рівні вимоги, що забезпечують більшу інтеграцію екологічних і соціальних критеріїв на основі відповідних стандартів до виконавців контрактів або до закуповуваних для державних потреб товарів, послуг чи робіт, у тому числі:

  • стандартів підтвердження якості продукції та міжнародних стандартів екологічного маркування (статті 74 і 77 Директиви 2014/24/ЄС);
  • вимог і методів визначення вартості закуплених товарів, робіт і послуг в розрахунку їх повного життєвого циклу і додаткових витрат на екологічні, соціальні та технологічні наслідки їх використання (експлуатації) (статті 31, 68, 78-82 Директиви 2014/24/ЄС);
  • спеціальні умови закупівлі товарів і послуг, що закуповуються з метою підтримки зайнятості соціально незахищених осіб, інвалідів, а також для надання спеціалізованих послуг творчими об'єднаннями або некомерційними організаціями в сфері культури, охорони здоров'я та соціальної допомоги населенню (Статті 20 і 77 Директиви 2014/24/ЄС ).

Матеріали Конференції:

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

23 листопада 2017 року

Сталі публічні закупівлі.
Принципи, методи та досвід впровадження в Україні та у світі.

Місце проведення: Міжнародний виставковий центр, (Україна, Київ, пр-т Броварській, 15), Конференц-зал №4 .

Основні завдання:

  • презентувати принципи, методи та переваги сталих публічних закупівель (надалі – СПЗ); всюди
  • підвищити рівень обізнаності представників органів влади, українських компаній та підприємств з питань застосування принципів та методів СПЗ в рамках чинного законодавства України;
  • ознайомити учасників засідання з досвідом застосування СПЗ в Україні та у світі;
  • презентувати «дорожню карту» з впровадження СПЗ в Україні ;
  • обговорити проблемні питання що виникають на шляху посилення потенціалу застосування СПЗ в Україні.

Модератори:

Леся Карнаух, директор Департаменту стратегії та європейської інтеграції Міністерства екології та природних ресурсів України

Світлана Берзіна, національний експерт проекту компоненту програми EaP GREEN «Сприяння зміни суспільного споживання за рахунок практики сталих публічних закупівель (СПЗ)».


09:00-10:00

Реєстрація  учасників

10:00-10:20

Вітання учасників:
Микола Кузьо, заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції
Олександр Бондар, ректор Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління (національна координуюча організація компоненту програми EaP GREEN «Сприяння зміни суспільного споживання за рахунок практики сталих публічних закупівель (СПЗ)»)
Людмила Мусіна, Національний координатор програми EaP GREEN в Мінекономрозвитку, Кооординатор співробітництва з ЮНІДО в Україні, Член Громадської Ради при Мінекономрозвитку
Наталія Трофіменко, заступник директора департаменту стратегії та європейської інтеграції - начальник відділу стратегічного планування та екологічної політики Міністерства екології та природних ресурсів України.

10.20-11.00

Сталий розвиток публічних закупівель - стратегічний інструмент для досягнення стабільності та трансформації ринків. Презентація результатів огляду Global SPP 2017 року з ключовими історіями успіху.
Фарід Якер, координатор проектів СПЗ у країнах Східного партнерства ЄС (EaP GREEN), Програма ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП, Париж)

 

11.00-11.30

Вимоги законодавства ЄС у сфері публічних закупівель стосовно СПЗ та приклади передового досвіду в країнах ЄС.
Світлана Берзіна, національний експерт проекту СПЗ EaP GREEN

11.30-12.00

Перерва на каву

12.00-12.30

Законодавство, ринковий потенціал та інструменти СПЗ в Україні.
Світлана Берзіна, національний експерт проекту СПЗ EaP GREEN

12.30-12.45

Досвід проведення пілотних конкурсних торгів з СПЗ.  
Ванда Барановська, національний експерт проекту СПЗ  EaP GREEN (закупівля мийних засобів) 
Олександр Шапаренко, агент з постачання Київського палацу дітей та юнацтва (закупівля лакофарбових матеріалів)

12.45-13.00

СПЗ і онлайн-платформа  публічних закупівель ProZorro.
Василь Задворний, ДП «ПРОЗОРРО» (офіційний портал оприлюднення інформації про публічні закупівлі України)

13.00-14.00

Перерва на обід

14.00-14.30

Презентація «дорожньої карти» з впровадження СПЗ в Україні. Наталія Шимко, заступник директора Департаменту регулювання публічних закупівель - начальник відділу політики публічних закупівель Міністерства економічного розвитку та торгівлі України)

14.30-15.00

Презентація заходів комунікаційної стратегії  підтримки СПЗ в Україні.
Світлана Берзіна, національний експерт проекту СПЗ EaP GREEN
Галина Бузан, координатор інформаційно-просвітницьких проектів ВГО «Жива планета»

15.00-16.00

Презентація Настанови щодо здійснення СПЗ в Україні.
Світлана Берзіна, національний експерт проекту СПЗ EaP GREEN

16.00-16.30

Перерва на каву

16.30-17.30

Обговорення доповідей та внесення пропозицій щодо посилення потенціалу застосування СПЗ в Україні

17.30

Підведення підсумків та закриття Конференції


Учасники Конференції (цільова аудиторія): представники від Мінприроди, Мінекономрозвитку, Антимонопольного комітету України, Держпродспоживінспекції України, замовників (бюджетних установ, організації, закладів, державних та комунальних підприємств), постачальників, надавачів послуг, виконавців робіт (компаній, підприємств, бізнес-асоціацій та спілок).

Під час проведення Конференцій заплановано проведення анкетування її учасників.