19.04.2018 298

Всесвітній День Землі (Міжнародний День Землі) є офіційною датою в Україні що має загальновизнаний міжнародний статус з 2009 року згідно резолюції Генеральної Асамблеї ООН № A/RES/63/278.

У цей день ми вже багато років традиційно приєднуємося до відзначення міжнародної ініціативи – висадкою дерев, прибиранням парків, освітніми екологічними проектами та різноманітними акціями на підтримку вирішення екологічних проблем.

Цього року «Жива планета», обравши неформальний творчій підхід, зробила акцент на інформуванні й просвітницькій роботі.

В рамках відзначення Дня Землі в столичній гімназії №30 «ЕКОНАД» відбувся освітній еко-воркшоп «Еколого-економічна глобалізація: світові тенденції» для партнерів Асоційованих шкіл ЮНЕСКО.

Ініціатива проведення цього заходу виникла у результаті спільної роботи з гімназією №30 у цьогорічному освітньо-виховному проекті «ЕКОСВІТ і ЕКОЛАД обирає «ЕКОНАД»! Цей багатокомпонентний проект передбачає низку виховних заходів і практичної роботи спрямованої на екологізацію навчального закладу. Починаючі від наскрізної системи екологічної освіти і виховання до управління екологічними аспектами гімназії, демонструючи переваги системи екологічного управління та сталого споживання на практиці, – учням та їх батькам. «ЕКОНАД» є першим в Україні загальноосвітнім навчальним закладом якій розпочав системну роботу по впровадженню стандарту «Зелений клас» за схемою сертифікації згідно вимог міжнародного стандарту ISO 14024.

Директор гімназії Володимир Мельниченко відзначив, що метою еко-воркшопу було привернення уваги до проблем нашої планети, сприяння екологічному вихованню, формуванню особистої причетності учнів до збереження довкілля. Учасники заходу мали можливість ознайомитись з інноваційними підходами та проектами у сфері освітньо-виховної роботи за участю педагогів, учнів та їх батьків.

Захід об’єднав не тільки еконадівців, а й ще 12 команд шкіл-партнерів.

Під час відкриття еко-воркшопу його учасників вітали:

  • Леся Карнаух – директор Департаменту стратегічної екологічної політики Мінприроди України;
  • Світлана Берзіна – президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета»;
  • Світлана Фіцайло – заступник начальника відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин Міносвіти України;
  • Олена Крамаренко, заступник директора Департаменту екологічної безпеки, начальник управління з питань оцінки впливів на довкілля Мінприроди України та інші почесні гості.

На початку заходу були представлені здобутки впровадження «ЕКОНАДОМ» вимог стандарту «Зелений клас». За підтримки компанії Crowe Horwath AC Ukraine розпочато бізнес гру ціллю якої є STARTUP 8-Б класу. Започаткуванню у школі нової культури сталого споживання юні стартапери присвятили презентацію виставки «Стале споживання – шлях до збереження довкілля та покращення якості життя».

«Адміністрація, педагоги, учні та їх батьки разом з «Живою планетою» на практиці долучаються до розв’язання екологічних проблем та разом впроваджують у гімназії «ЕКОНАД» життя в стилі ЕКО» – відзначила Світлана Берзіна, президент «Живої планети».

Діти працювали в еко-хабах за чотирма напрямками:

  1. Свідоме споживання «Україна без сміття».
  2. Глобальні зміни клімату – наслідки для людства.
  3. Стала мобільність – заохочення до стійких видів транспорту.
  4. Заощадження ресурсів – альтернативні джерела енергії.

Напрацьовані ідеї були висвітлені під час створення інсталяції спільного дерева екологічних справ Асоційованих шкіл ЮНЕСКО м. Києва та прозвучали у День Землі як заклик до екологічної дієвості.