08.02.2023 3572

ВГО «Жива планета» та Київський еколого-культурний центр традиційно проводять Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «День зустрічі птахів - 2023».

Конкурс проводиться з метою організації допомоги птахам в обладнанні місць гніздування шляхом розвішування штучних гніздівель. Такі будиночки (гніздівля)необхідно змайструвати і розвісити для білих лелек, синиць, шпаків, горихвісток, мухоловок, сов, сичів, горобців та інших птахів, а також для кажанів. Це необхідно робити тому, що завдяки вирубанню в лісах та парках дуплястих дерев багатьом птахам та кажанам ніде гніздитися і тому чисельність їх різко скорочується. Це також стосується білих лелек, яким, через відсутність у селах солом’яних стріх, ніде вити гнізда.

Мета конкурсу – привернути увагу школярів до охорони птахів, навчити навичкам майстрування і розвішування штучних гніздівель для птахів, відродження дитячого свята «День зустрічі птахів».

Учасники конкурсу

В конкурсі можуть приймати участь діти середнього і старшого шкільного віку (від 10 до 17 років). Участь в Конкурсі – індивідуальна.

Номінації

Конкурс проводиться за 2 номінаціями:

  1. Творча номінація
  2. Практична номінація

Учасник конкурсу може брати участь як в одній із номінацій, так і зразу в обох.

30 квітня 2023 року – останній день прийому конкурсних робіт.

Творча номінація

Учасник конкурсу повинен опублікувати статтю у місцевій пресі, у якій розповідається про проведення «Дня зустрічі птахів-2023» у вашому місті, селі. Статті, які написали батьки, вчителі та керівники гуртків на Конкурс не приймаються.

Надруковану в газеті статтю треба надіслати на адресу Оргкомітету Конкурсу за одним з пропонованих варіантів.

Варіант 1: Простим листом «Укрпошти» на адресу: 02218, м. Київ, вул. Райдужна, б. 31, кв.48, з позначкою на конверті: «На конкурс «День зустрічі птахів-2023». Додайте до газети лист у якому зазначте ім’я, прізвище, повну адресу з індексом і моб. тел. конкурсанта або контактної особи. Якщо надаєте тел. контактної особи, зазначте його ім’я та прізвище.

Варіант 2: У сканованому форматі гарної якості: перша сторінка видання та публікація (одним файлом у pdf) на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

У супровідному електронному листі необхідно вказати ім’я, прізвище, повну адресу з індексом і моб. тел. конкурсанта або контактної особи. Якщо надаєте тел. контактної особи, зазначте його ім’я та прізвище. Обов’язково вкажіть тему повідомлення: На конкурс «День зустрічі птахів-2023» - Творча номінація.

Практична номінація

Учасник Конкурсу повинен особисто виготовити і розвісити у сквері, парку лісі як мінімум 2 пташині будиночки (гніздівлі). Перевага буде надаватись гніздівлям для білого лелеки, синиці, горихвістки, сови, сича, дуплянки для кажанів.

Правильні схеми для виготовлення таких гніздівель:

Штучні гніздівлі для білого лелеки, синиці, дрібних видів птахів, гороб'ячого сича, мухоловки, білої трясогузки, шпака

Штучні гніздівлі для дрібних соколів, міських ластівок, сови сплюшки, горихвістки, мохноногого сича, білого лелеки

Штучні гніздівлі для мохноногого сича, горіхвостки сови сплюшки, міських ластівок, дрібних соколів

Пташині будиночки повинні виготовлятися за спеціальними науково обґрунтованими схемами, без полочок і присад, мати маленькі літки (отвори для птахів), не бути яскраво розмальованими.

Розвішувати пташині будиночки треба на висоті не нижче 4 м від поверхні землі по одному на одно дерево і без нахилу.

Розвішування годівниць не відноситься до теми цього конкурсу!

Розвішування гніздівель (пташиних будиночків) повинно відбуватися у найоптимальніший біологічно для птахів період – з 15 по 30 березня.

У якості підтвердження виконання конкурсних робіт необхідно надіслати фотографії та(або) відео які відображають виготовлення і розвішування учасником конкурсу пташиних будиночків (гніздівель).

Підтвердні матеріали про виконання завдання практичної номінації треба надіслати на адресу Оргкомітету Конкурсу за одним з пропонованих варіантів.

Варіант 1: Фотографії про виконане завдання на етапах виготовляння і розвішування пташиних будиночків надіслати простим листом «Укрпошти» на адресу: 02218, м. Київ, вул. Райдужна, б. 31, кв.48, з позначкою на конверті: «На конкурс «День зустрічі птахів-2023». Додайте до фотографій лист у якому зазначте ім’я, прізвище, повну адресу з індексом і моб. тел. конкурсанта або контактної особи та містом розташування пташиних будиночків. Якщо надаєте тел. контактної особи, зазначте його ім’я та прізвище.

Варіант 2: У цифровому форматі фото і відео про виконане завдання на етапах виготовляння і розвішування пташиних будиночків на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

У супровідному електронному листі необхідно вказати ім’я, прізвище, повну адресу з індексом і моб. тел. конкурсанта або контактної особи та містом розташування пташиних будиночків. Якщо надаєте тел. контактної особи, зазначте його ім’я та прізвище. Обов’язково вкажіть тему повідомлення: На конкурс «День зустрічі птахів-2023» - Практична номінація.

Підсумки Конкурсу відбудуться у травні 2023 року, їх результати разом з іменами переможців будуть розміщені на сайтах ВГО «Жива планета» та Київського еколого-культурного центру.

5 кращих робот, будуть відзначені дипломом переможця, автори яких отримають нагороду – мобільний телефон.

З переможцями зв’яжуться представник Оргкомітету, після чого подарунок та диплом від організаторів конкурсу буде надісланий поштою на домашню адресу кожного переможця.

Матеріали, які будуть надіслані на Конкурс, не рецензуються і не повертаються.

тел. для довідок: +38067-715-27-90