25.11.2024 145

Другій онлайн-семінар для вчителів - учасників Всеукраїнського конкурсу був присвячений практичним аспектам виконання конкурсного завдання, відповідям на запитання конкурсантів на тему «екологічне маркування» та оформлення конкурсних робіт.

Відеозапис семінару

Презентація

Стартова сторінка Конкурсу

Положення про Конкурс, матеріали для виконання конкурсного завдання та вся інформація про перебіг Конкурсу розміщується на освітній платформі по реалізації наскрізної змістовної лінії освіти «Екологічна безпека та сталий розвиток» в розділі Урок з екологічного маркування. Цій розділ є стартовою сторінкою конкурсу якій постійно оновлюється.

У Конкурсі можуть взяти участь педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів та гуртків за основним місцем роботи – громадяни України незалежно від освіти, набутого фаху, стажу і віку, які вчасно виконали конкурсне завдання і подали його опис на розгляд Конкурсної Комісії до 15 грудня.

Організатори Конкурсу зацікавлені у виконанні різноманітних навчально-виховних заходів які відповідають номінаціям конкурсу які розкривають правильно тему екологічного маркування, залучають і мотивують учнів застосовувати екологічне маркування як один з інструментів сталого споживання. Це може бути урок, гра, квест, акція і будь-якій інший захід. Головне – дотримуватись умов та рекомендацій розміщених на стартовій сторінці Конкурсу.

Враховуючи досвід аналогічного Конкурсу якій проводився у 2019 році акцентуємо увагу на таких важливих моментах:

1) Темою є виключно є екологічне маркування яке відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO 14024. Цей стандарт впроваджений також і до національної системи стандартизації – ДСТУ ISO 14024. На стартовій сторінці Конкурсу надані надійні джерела інформації щодо цього типу маркування (відео, презентації, графіка, тести, тексти та посібники).

2) Для уникнення плутанини не рекомендовано при виконанні завдань згадувати, порівнювати або застосовувати в інший спосіб інші стандарти, логотипи і сертифікаційні вимоги (у тому числі стандарти щодо органічної продукції та маркування, сталого лісокористування тощо). Якщо Ви такі вважаєте за доцільне це зробити проведіть консультацію з нашим експертом.

3) Перед початком виконання завдання ознайомтесь з Структурою та рекомендаціями до опису виконаного конкурсного завдання. Після цього вивчить рекомендовані джерела інформації. Визначитесь з номінацією і розробить план виконання заходу. Пам’ятайте що Ви завжди маєте можливість отримати консультацію наших експертів по темі Конкурсу. Якщо Ви плануєте перемогти – треба подбати про гарні оформлення, фото та відео матеріали. Все це краще зробити на стадії планування.

4) Екологічне маркування застосовується для різних товарних категорій і до кожної з категорій є окремий стандарт екологічного маркування якій визначає вимоги до продукції та її життєвого циклу. Ознайомтесь з переліком товарних категорій щоб отримати інформацію відносно яких може бути застосовано екологічне маркування. Можливо варто сфокусуватись на декількох товарних категоріях але розкрити зміст екологічного маркування відносно них.

Категорії товарів

Конкурс присвячений екологічному маркуванню яке відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO 14024. В Україні цій стандарт прийнятий та діє як ДСТУ ISO 14024 і це логотип "Зелений журавлик". Перевіряйте яка продукція українських виробників сертифікована і має право на застосування цього знаку.

Про українських виробників продукція яких пройшла екологічну сертифікацію можна дізнатись ознайомившись з спеціальним реєстром.

Реєстр екологічно сертифікованої продукції українських товаровиробників, позначеної екологічним маркуванням

Реєстр постійно оновлюється. Використовуйте публікації про виробників в яких наведені переваги сертифікованої продукції відповідно до стандартів екологічного маркування. Перехід на публікацію – через активний лінк назви підприємства у реєстрі (див. першу колонку).

Логотипи інших країн і регіонів які відповідають вимогам ISO 14024 і мають міжнародне визнання - позначені ☑ GENICES тут.

Консультація з експертом щодо екологічного маркування

Всі бажаючі взяти участь в Конкурсі зможуть отримати інформацію по темі «екологічне маркування»:

  • під час семінарів;
  • в чаті групи у Telegram до якої можна приєднатись за посиланням

Також учасники можуть звернутись із запитом на роз’яснення щодо екологічного маркування на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. В такому випадку треба позначити тему звернення: Запитання від учасника Конкурсу Урок з еко- маркування [ПІБ учасника].

Бажаємо всім учасникам творчої наснаги та вдалого виконання завдання.

Для тих хто був зареєстрований на семінар 15 жовтня реєстрація на захід у листопаді непотрібна. Посилання для підключення лишається таким самим.