16.08.2023 280

12 жовтня 2023 року відзначаємо Всесвітній День екологічного маркування (World Ecolabelling Day #WorldEcolabelDay). Цей День відзначається щорічно вже близько у 50 країнах світу і присвячений продуктам та послугам, які більш кращі для людей та довкілля. Така продукція позначається спеціальним знаком екологічного маркування за умов, якщо товар чи послуга відповідають спеціальним стандартам оцінки життєвого циклу і це підтверджено шляхом сертифікації.

Такі знакі є майже в кожній країні чи регіоні але їх об’єднує відповідність вимогам міжнародного стандарту ISO 14024. В Україні це «Зелений журавлик» - якій доречи у вересні цього року відзначає своє 20-річчя. Право на застосування цього знаку надається органом, що має національну акредитацію та міжнародне визнання.

З нагоди Всесвітнього Дня екологічного маркування і ювілею «Зеленого журавлика» ми хотіли би поділитись надихаючими історіями українських виробників екологічно сертифікованої продукції, які навіть в умовах воєнного часу, продовжують працювати і розвиватись, дотримуватись суворих вимог екологічних стандартів.

Запрошуємо Вас поділитися своєю історією і розповісти українцям та всьому світу:

  • Як вплинув початок війни на роботу підприємства?
  • З якими викликами і складнощами Ви зіткнулись та як їх вирішували?
  • Чи змогли Ви відновити роботу, а можливо, навіть збільшити обсяги виробництва і покращити продукт?
  • Які Ваші плани на майбутнє і яка для цього потрібна підтримка?

Ваші історії – це гордість для українських споживачів, мотивація для бізнесу та живий приклад незламності та стійкості українців! Ми поділимось ними на сайтах і у соціальних мережах власних та наших партнерів – на українських та світових майданчиках.

З опублікованих історій будуть відібрані найцікавіші для вручення особливих відзнак. Відбір та урочиста подія вручення відзнак відбудеться в партнерстві з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України та Global Ecolabelling Network у м. Києві, в жовтні – напередодні World Ecolabelling Day. Далі – презентація на щорічній зустрічі Global Ecolabelling Network у Кельні (Німеччина) в який візьмуть участь представники міжнародних організацій, фондів та понад 35 держав світу.

Надсилайте Ваші історії на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 11 вересня 2023 року

Зміст та перелік ключових питань, що допоможуть краще розкрити історію вашого підприємства чи закладу завантажуйте тут.