07.06.2024 124

Експерти «Живої планети» долучаються до опрацювання проєкту Національного плану управління відходами до 2033 року та звіту про СЕО Плану разом з іншими членами громадської ради Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Проєкти цих документів були винесені на обговорення разом з окремими питаннями реформи у сфері відходів на чергове засідання громадської ради яке відбулось у гібридному форматі 7 червня. Попередньо проєкти документів були опубліковані на сайті Міністерства, отже формат «запитання-відповіді» між учасниками засідання та представниками Міністерства дозволив спрямувати дискусію навколо конкретних питань і ефективно використати час засідання для підготовки коментарів.

Повідомлення про оприлюднення проєкту Національного плану управління відходами до 2033 року та звіту про стратегічну екологічну оцінку

«Після обговорення проєкту Національного плану на засіданні, експерти «Живої планети» разом з іншими членами та експертами громадської ради продовжать опрацювати документ і план заходів до нього, фокусуючись на крос секторальних питаннях, сфері технічного регулювання і чіткого дотримання європейської ієрархії управління в управлінні відходами, починаючи з заходів що спрямовані на запобігання їх утворенню», - коментує за підсумками засідання президент ВГО «Жива планета» Світлана Берзіна.

Національний план та план заходів до нього по суті є дороговказом розпочатої реформи у сфері управління відходами. Документи досить об’ємні і потребують ретельної експертизи. Дякуємо нашим колегам і партнерам за підтримку наших ініціатив. Робота над проєктами триваиме до 20 червня.

Працюємо з проєктами документів на гугл-диску в режимі виправлень і коментарів. Відкрито, фахово та з дотриманням правил ділової етики.

Проєкт Національного плану управління відходами до 2033 року та звіту про стратегічну екологічну оцінку

Додаток до Національного плану управління відходами до 2033 року та звіту про стратегічну екологічну оцінку (план заходів)

Всі автори коментарів, доповнень повинні працювати з документами зазначивши ім’я, прізвище, організацію та електронну пошту. В іншому випадку коментарі будуть відхилятись. Авторство всіх коментарів і доповнень буде збережено.

Узагальнює рекомендації до проєктів документів перед передачею до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України – Комітет громадської ради з питань екологічної безпеки та управління відходами.