Всеукраїнська громадська організація «Жива планета» (далі – «Організатор») на підставі грантової угоди, укладеної з GIZ від 11.07.2023 № 81298472, в рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та співфінансуванням Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO), оголошує відкритий тендер на закупівлю послуг з управління проєктами будівництва (підготовка проєктної документації та супровід державної експертної оцінки проєктів повторного використання).
Дата оголошення про конкурс: 25 вересня 2023 р.
Предметом закупівлі є: послуги з управління проєктами будівництва (підготовка проєктної документації та супровід державної експертної оцінки проєктів повторного використання)
Обсяги та строки надання послуг: з 16 жовтня 2023 до 31 січня 2024 року.
Пропозиції мають бути надіслані у двох окремих листах на електронну адресу:
1 – Технічна пропозиція, не пізніше 08 жовтня 2023 року до 12:00.
Технічна пропозиція повинна містити:
- Профіль організації з досвідом діяльності.
- Реєстраційні документи.
Технічні пропозиції організацій, які не пройшли оцінку відповідності, не приймаються до розгляду.
Цінові пропозиції організацій, які не набрали мінімум 500 пунктів (з максимально можливих 1000) під час технічної оцінки, не приймаються до розгляду.
2 – Цінова пропозиція, не пізніше 14 жовтня 2023 року до 12:00.
Надання цінової пропозиції в одному листі з технічною пропозицією є підставою для дискваліфікації учасника.
Пропозиції оформлені або подані неналежним чином, розглядатися не будуть.
Уточнюючі запитання та додаткова інформація: приймаються не пізніше 03 жовтня 2023 р. до 12:00 на електронну адресу:
Всі отримані запитання та відповіді на них обов’язково будуть публікуватись на вебсайті ВГО «Жива планета» в цьому розділі.
Запланована дата закінчення оцінки отриманих пропозицій: 14 жовтня 2023 р.
Після чого учасники будуть ранжовані. Якщо під час укладання договору виявиться, що надавач послуг не може виконати договірні зобов'язання на умовах, визначених в тендерній документації, ВГО «Жива планета» залишає за собою право обрати наступного за рейтингом учасника. Про результати конкурсу всі учасники будуть проінформовані за вказаною в контактах електронною поштою.
Загальна інформація
У рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та співфінансуванням Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO), ВГО «Жива планета» реалізує проєкт «Підтримка практичних кроків енергоефективності в публічних закупівлях та програмних діях» для відновлення України за принципом Build Back Better and Greener, який відповідає цілям Європейської Зеленої угоди та цифрової трансформації ЄС.
Об’єкти надання послуг у сфері проєктування громадських будівель:
- Нове будівництво енергоефективного дошкільного навчального закладу з поліпшеними екологічними характеристиками (проєкт повторного використання);
- Нове будівництво енергоефективного загальноосвітнього навчального закладу (школа) з поліпшеними екологічними характеристиками (проєкт повторного використання).
Завдання та вимоги до надання послуг:
Надати послуги з управління проєктами будівництва (підготовка проєктної документації та супровід державної експертної оцінки проєктів повторного використання) відповідно до Технічного завдання, що включає:
- розробку базових схем інженерних систем (ОВК, ВК, ЕТР, ЕЕ) проєктних рішень стадії Проєкт (П);
- корегування ескізної версії архітектурних проєктних рішень (АР);
- розробку архітектурних та конструктивних (АР та КР) проєктних рішень стадії Проєкт (П);
- доопрацювання решти проєктних рішень (ОВК, ВК, ЕТР, ЕЕ) і підготовка остаточної редакції попередніх проєктних рішень стадії Проєкт (П);
- послуги експертної оцінки.
Проєкт повторного використання розробляється відповідно до нормативних актів технічного характеру, що встановлюють обов’язкові вимоги до об’єкта нормування у будівництві, та кошторисних норм, чинних на дату передачі його замовникові з вказуванням методичних рекомендацій, наведених в посібниках, виданих в рамках виконання Проєкту GIZ «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні»:
- Основи проектування та реконструкції енергоефективних будівель закладів дошкільної освіти з поліпшеними екологічними характеристиками;
- Основи проектування та реконструкції енергоефективних будівель закладів загальної середньої освіти з поліпшеними екологічними характеристиками.
Розроблення проєкту повторного використання повинно здійснюватися відповідно до Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів, що затверджений наказом Мінрегіону від 16.05.2011 № 45.
Завершальним етапом розроблення проєкту повторного використання є проведення експертизи, результатом якої є експертна оцінка, що містить позитивний або негативний висновок.
Експертна оцінка є електронним документом, що складається у довільній формі з використанням Реєстру будівельної діяльності та з урахуванням вимог Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.06.2021 №681 «Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва».
Експертна оцінка за результатами проведення експертизи повинна містити відомості про відповідність чи невідповідність такого проєкту нормативним вимогам за окремими напрямами, зокрема з питань міцності, надійності та довговічності об’єктів будівництва, у тому числі для безперешкодного доступу маломобільних груп населення, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, екології, охорони праці, пожежної безпеки, техногенної безпеки, ядерної та радіаційної безпеки, енергозбереження, а також про кошторисну частину проєкту повторного використання.
Якщо в результаті проведення експертизи встановлено, що проєкт повторного використання не відповідає нормативним вимогам, експертною організацією надається експертна оцінка з негативним висновком. Такий проєкт повторного використання не може бути використаний для подальшого проєктування та підлягає доопрацюванню в частині приведення його у відповідність з вимогами, про порушення яких зазначено в експертній оцінці.
Експертна оцінка проєкту повторного використання, що містять позитивний висновок, є підставою для прийняття послуг та затвердження проєкту замовником.
Проєкт повторного використання не потребує погодження державними органами, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами та юридичними особами, утвореними такими органами.
Проєктна документація на проєкти повторного використання повинна відповідати завданню на проєктування, яке додається у додатках до Технічного завдання.
Документи які складаються в результаті надання послуги повинні відповідати в обсязі та за змістом вимогам Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.06.2021 №681.
Проєктна документація із застосуванням будівельного інформаційного моделювання та додатковими вимогами щодо енергоефективності та екологічних характеристик об’єктів проєктування повинна містити інформацію про особливості у пояснювальній записці.
Проєктна документація на будівництво об’єктів з використанням проєкту повторного використання повинна розроблятися згідно з Порядком розроблення проектної документації на будівництво об’єктів, затвердженим наказом Мінрегіону від 16.05.2011 № 45.
У проєктній документації повинні бути враховані такі вимоги безпеки, як: забезпечення механічного опору та стійкості (міцності), електро-, вибухо- та пожежобезпечності, екологічної безпеки, енергоефективності об’єкта, вимоги нормативів з питань створення умов для безперешкодного доступу для маломобільних груп населення, а також положення кошторисних норм.
Проєктна документація проєктів повторного використання повинна складатися з проєкту повторного використання та проєктних рішень без прив’язки до місцевості.
Проєктна документація на будівництво об’єктів, розроблена з використанням проєкту повторного використання або проєктного рішення, підлягає експертизі. Під час проведення експертизи проєктні рішення прив’язки та змінені розділи проєкту повторного використання підлягають перевірці на відповідність абзацу третьому пункту 5 та абзацу другому пункту 15 Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 № 560.
Надання послуги повинно здійснюватися у співпраці з Міністерством розвитку громад, території та інфраструктури України та відповідати вимогам:
- Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;
- Закону України «Про енергетичну ефективність»;
- Закону України «Про енергетичну ефективність будівель»;
- Закону України «Про надання будівельної продукції на ринку»;
- Порядку розроблення, здійснення експертизи та застосування проектів повторного використання у будівництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.10.2022 № 1160;
- Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 № 560;
- Порядку ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 червня 2021 р. № 681;
- Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 16.05.2011 № 45
- ДБН А.2.2-3:2014 Склад та зміст проектної документації на будівництво. Зі Змінами № 1 та № 2;
- ДСТУ 9171:2021 Настанова щодо забезпечення збалансованого використання природних ресурсів під час проектування споруд;
- ДСТУ ISO 14024:2018 Екологічні марковання та декларації. Екологічне марковання типу I. Принципи та процедури (ISO 14024:2018, IDT) та стандарти екологічного маркування на будівельну продукцію.
Строк надання послуг: 16 жовтня – 31 січня 2024 року
Кваліфікаційні вимоги
Виконавець повинен:
- бути експертною організацією будь-якої форми власності, включеною в Перелік експертних організацій, що відповідають Критеріям, встановленим наказом Мінрегіону від 15.08.2017 № 204, та можуть проводити експертизу проєктів будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними наслідками (СС3), що споруджуються по всій території України;
- мати досвід з підготовки проєктної документації та комплексної експертизи проєктів будівництва навчальних закладів.
Умови
Надсилаючи пропозицію учасник дає згоду на обробку персональних даних.
Договір на надання послуг не передбачає повну зайнятість та залучення субпідрядників.
Оплата послуг щоквартально, по факту виконання завдань Проєкту на підставі звітів та акту здавання-приймання наданих послуг.
Очікувана дата укладання договору: не пізніше 16 жовтня 2023 року.
Термін дії договору: до 31 січня 2024 року.
У разі необхідності ВГО «Жива планета» може надавати обладнане робоче місце в офісі за адресою: м. Київ, пров. Херсонський, 1В, оф. 317.
Нарахування балів за схемою технічної оцінки тендерних пропозицій