01.06.2020 233

Загальна інформація

Проект «Реформи енергоефективності в Україні» спрямований на підвищення спроможності національних інституцій для ефективного впровадження процесу реформування енергоефективності. Тому проект підтримує відповідальні українські інституції, залучені до процесу. Зокрема, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України у чотирьох сферах діяльності: політичні консультації, впровадження часткових реформ, інформаційно-діалогових заходів та пілотного проекту.

Новий компонент стосуватиметься програми інформування та розширення можливостей споживачів. Компонент спрямований на наповнення школярів інформацією про заходи з енергоефективності.

Статус

Завершено

Цільовий регіон

Всеукраїнський

Період реалізації

січень – травень 2020 рр.

Джерело фінансування

Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Мета

Сприяння формуванню у школярів навичок енергоощадливості, раціонального поводження з ресурсами і дбайливого ставлення до довкілля.

Реалізація

Реалізація проектних завдань передбачала:

  • Розробку та адаптацію методичних та дидактичних матеріалів з теми «Енергоефективність та енергозбереження» як елемента наскрізної змістової лінії освіти «Екологічна безпека та сталий розвиток». Окрім змістовної частини, матеріали передбачали форми зворотного зв’язку та оцінювання навчання.
  • Розробку та оформлення інформаційного буклету з енергоефективності для учнів 5-7 класів.
  • Створення міждисциплінарного мотиваційного відео «Енергоефективність та енергозбереження».
  • Проведення 3-х одноденних тренінгів для вчителів та методистів з Харкова, Дніпра та Чернівців.

Результати

Методичні та дидактичні матеріали, інформаційний буклет – розроблені і розміщенні у відкритому доступі у розділі Відповідальна енергія на е- навчально-методичному ресурсі Міносвіти для педагогічних працівників з реалізації наскрізної змістової лінії «Екологічна безпека та сталий розвиток».

Відео «Енергоефективність та енергозбереження» розміщено на You Tube каналі ВГО «Жива планета» Стале виробництво та споживання в Україні.

1473 педагогічних працівників отримали додаткові знання і матеріали по темі «Енергозбереження» на тренінгах, з яких 100% учасників тренінгів планують у подальшому використовувати їх у навчально-виховному процесі.