22.09.2021 274

22 вересня відбувся черговий онлайн семінар циклу «Екологічні знання для кожного» присвячений темі цифровізації сфери довкілля, в якому прийняли участь 560 слухачів.

Про портал ЕкоСистема і те, як користуватись її електронними сервісами розповів Руслан Стрілець – заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).

Презентація

Як завжди на семінарах циклу «Екологічні знання для кожного» змістовна доповідь поєднується з форматом «запитання – відповіді», що надає можливість учасникам уточнити окремі питання від компетентного спікера.

Відеозапис семінару

Коротко та інформативно

Лише за місяць портал ЕкоСистема відвідало 3 тис. користувачів. Найбільш популярними ресурсами стали е-ПЗФ, е-Ліс та е-Відходи.

Цифровізація Міндовкілля ведеться за 11 політиками. В найближчому майбутньому ЕкоСистема має стати середовищем комфортного співіснування 3-х стейкхолерів – держави, громадян та бізнесу. Міндовкілля прагне побудувати єдиний національний ресурс достовірної екологічної інформації та зручного отримання адміністративних послуг.

Наразі ЕкоСистема працює в тестовому режимі. На порталі вже:

  • відкриті 60 реєстрів (до кінця року їх кількість має зрости до 80);
  • інтегровані 3 інформаційні ресурси: www.wownature.in.ua, www.pzf.mepr.gov.ua, www.ecomapa.gov.ua;
  • переведені в онлайн 7 адміністративних послуг;
  • всього буде оцифровано 29 адміністративних послуг та відкрито щонайменше 172 реєстри.

Стратегічні завдання

Реалізація сервісу надання відповіді на запити на доступ до публічної інформації без письмових звернень, очікувань та участі посадовців. Цю ідею планують реалізувати шляхом створення модулю автоматичних електронних витягів з екологічних реєстрів. Кожен зможе зайти на ЕкоСистему, ввести своє питання та отримати офіційний документ, який матиме юридичну силу та його можна буде використовувати для представлення своїх інтересів у всіх юридичних установах.

Створення Реєстру викидів та перенесення забруднювачів та інтеграція його із системою е-МЕP тощо.

Модератор – Світлана Берзіна, голова громадської ради Міндовкілля.

Також учасники семінару мали можливість ознайомитись з проєктом громадського моніторингу якості повітря EcoCity.

Куратор проєкту – Олексій Трелевський розповів про досягнення команди, яка з 2018 року займається розробкою, виготовленням та технічним обслуговуванням пристроїв, які аналізують якість повітря. На даний час в Україні виготовлено і встановлено 600 таких пристроїв. За допомогою авторського програмного забезпечення, серверу та апаратної частини пристроїв EcoCity інформує та застерігає громадян від шкідливого впливу забрудненого повітря за 27 показниками.

Графік наступних онлайн семінарів

  • 29 вересня – Стале управління водними ресурсами та дотримання водного законодавства.
  • 7 жовтня – Захист природи. Вимоги законодавства у сфері природно-заповідного фонду та збереження біорізноманіття.
  • 21 жовтня – ОВД у форматі “запитання-відповідь”.
  • 29 жовтня – Надрокористування. Дозвільна діяльність та дотримання законодавства.

Де: онлайн платформа ZOOM.

Початок: о 15:00.

Орієнтовна тривалість кожного семінару – 1 година 30 хвилин.

Обов’язкова попередня реєстрація до 18.00 попереднього дня перед датою проведення семінару, за посиланням.

‼ Посилання на ZOOM Ви отримаєте зразу після реєстрації. Збережіть линк для доступу на семінари що Ви обрали (одне посилання актуальне для доступи на всі семінари). Код і пароль до наданого ліку не застосовується. За отриманим лінком можна зайти на платформу ZOOM для відвідання семінару о 14:30 в день проведення заходу.

Також, в день проведення семінару, зареєстрованим учасникам буде надіслано інформаційне повідомлення-нагадування на електронну пошту.

По закінченню доповідей передбачена сесія запитань-відповідей і анкетування слухачів. Хто пройде анкетування – отримає сертифікати учасників семінару від громадської ради Міндовкілля та Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління.

Цикл онлайн семінарів «Екологічні знання для кожного» був організований за ініціативою громадської ради Міндовкілля.

Організатори: Міністерство охорони навколишнього природного середовища України, Державна екологічна інспекція України, громадська рада Міндовкілля, Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління та Всеукраїнська громадська організація "Жива планета".