30.09.2023 694

З нагоди Всесвітнього Дня екологічного маркування і 20-річчя української програми екологічного маркування продовжуємо ділитись надихаючими історіями українських виробників екологічно сертифікованої продукції, які навіть в умовах воєнного часу, продовжують працювати і розвиватись, дотримуватись суворих вимог екологічних стандартів.

Знайомтесь з Фармацевтичним науково-дослідним центром «Альянс краси» - компанія, яка вже понад 23 роки успішно працює на косметичному ринку України і виробляє дві лінійки екологічно сертифікованих мийних засобів та засобів для чищення під ТМ Eco Control та TM nO% green home.

Історія створення

У 2000 році засновник «Альянсу краси» Вадим Геращенко вирішив створити компанію, яка б займалася виробництвом та продажем якісної української косметики. Спочатку розпочинали як дистриб’ютори, потім створили й випустили продукти під власними торговими марками, а з роками, набувшись досвіду, Вадим побудував у Київській області потужне підприємство, яке спеціалізується на розробці та виготовленні косметичної продукції.

Сьогодні «Альянс краси» – успішний лідер на косметичному ринку України. Продукція компанії за кількістю і якістю пропонованих косметичних засобів не поступається відомим світовим брендам. За багато років роботи на косметичному ринку «Альянс краси» з маленької компанії перетворився в одне з потужних і високорозвинених підприємств, орієнтованого на потреби внутрішнього і європейського ринків.

Асортиментний кошик товарів «Альянсу краси» налічує понад 700 найменувань, випущених під власними торговими марками. Уся продукція виготовляється за власними формулами з дотриманням стандартів GMP.

GMP – (англ. Good Manufacturing Practice, належна виробнича практика) – сукупність правил щодо організації виробництва і контролю якості, які є елементом системи забезпечення якості. Дотримання вимог GMP забезпечує стабільне виробництво лікарських препаратів і косметичних засобів відповідно до вимог нормативних документів і реєстраційного досьє. Система GMP передбачає обов’язковий лабораторний контроль кожної партії засобів. Впровадження GMP є обов’язковою вимогою Директиві ЄС 89/341/ЄЕС для виробників лікарських засобів.

Екологічна сертифікація згідно з ISO 14024

«Альянсом краси» розроблені формули мийних засобів та засобів для чищення які пройшли екологічну сертифікацію за схемою згідно з ДСТУ ISO 14024:

  • 5 продуктів TM nO% green home;
  • 13 продуктів ТМ Eco Control.

За результатами аналізування даних, підтверджено сталість складників, їх постачальників та показників безпеки сертифікованої продукції згідно з СОУ ОЕМ 08.002.12.065:2020 Засоби мийні та засоби для чищення. Екологічні критерії оцінювання життєвого циклу. Вимоги цього стандарту гармонізовані з екологічними критеріями для оцінювання продуктів аналогічних категорій, які схвалені Єврокомісією для програми екологічного маркуванні Ecolabel.EU.

Всі складники засобів пройшли оцінювання за класами і категоріями небезпек для здоров’я і довкілля згідно вимог:

  • Регламенту Європейського Парламенту та Ради (ЄС) № 1272/2008 від 16 грудня 2008 року про класифікацію, маркування та пакування речовин та сумішей (CLP);
  • Регламенту Європейського парламенту та Ради (ЄС) № 1907/2006 від 18 грудня 2006 року щодо реєстрації, оцінки, дозволу і обмеження хімічних речовин (REACH).

Екологічно сертифікована продукція не містить хімічних речовин класифікованих як мутагенні, канцерогенних, ембріотоксичних, біоакумулятивних тощо.

Виробник дотримується умов застосування екологічного маркування.

Продукція виробляється за технологіями і устаткуванням які забезпечують енергоефективність і маловідходність технологічного процесу виробництва.

Екологічно сертифіковані мийні засоби надаються на ринок в економній упаковці (тарі), що дозволяє оптимізувати витрати на придбання продукції високої якості й запобігає утворенню зайвих відходів споживання.

Дотримуючись міжнародних і європейських стандартів, «Альянс краси» забезпечує стабільно високу якість продукції яка користується попитом на українському і міжнародному ринках.

У вересні 2022 року «Альянс краси» успішно пройшов процедуру повторної сертифікації. Перелік сертифікованої продукції зазначений у сертифікаті № UA.08.002.446.

Початок війни

Війну підприємство зустріло в Київській області. Виробництво компанії розташоване в 10 км від Гостомеля. 24 лютого усі працівники залишись вдома, на роботу вийшла лише охорона підприємства. Наступного дня регіон вже був в окупації, а з ним і компанія «Альянс краси». Тривали запеклі бої. Доступу на підприємство не було. Окупанти заходили на виробничі цехи, однак, на щастя, нічого не пошкодили. Згодом в один із складів готової продукції залетіла міна, розтрощив дах та знищивши певну кількість косметичних засобів.

На той час в Україні був дефіцит миючих, гігієнічних та косметичних засобів. Партнери, дистриб’ютори та клієнти постійно телефонували з проханням відвантажити товар. Однак тони готової продукції знаходилися на окупованих складах підприємства й вивезти звідти їх було просто неможливо.

Відновлення виробництва

Після визволення Київської області картина склалася не найкраща. Підприємство вціліло. Був пошкоджений один склад та розграбована частина продукції. Однак найбільшою проблемою була відсутність електроенергії. Компанія не могла виготовляти продукцію. Терміни відновлення електроенергії були невідомі. Певна частина працівників покинула регіон під час окупації, тому треба було також повертати персонал на робочі місця. До того ж, регіон був замінований, тому проїзд туди заборонили до розмінування.

Через два тижні почали потроху відвантажувати до торгових мереж країни продукцію, яка вціліла. Зібрали усіх працівників, які на той час були на місці, й почали роботу з відновлення підприємства. Працювали без світла та інтернету. Через півтора місяці після деокупації запустили роботу виробництва.

Робочі місця людей були збережені. Перший місяць роботи заробітна плата складала ¾ попереднього окладу. З наступного – повернули ту, яка була на період початку війни. Маленькими кроками почали відновлювати виробництво. На початку були проблеми з сировиною, оскільки доставити її з закордону на той час було нелегко. Доводилося чекати інколи, навіть, місяцями. Асортимент продукції був переглянутий. Почали випускати те, що було найнеобхіднішим. Звісно, про жодні новинки не було і мови. Усі напрацювання щодо нових продуктів на той момент були відкладені на поличку «до кращих часів».

Соціальна відповідальність

Незважаючи на нелегкі часи для компанії, «Альянс краси» продовжував та продовжує активно займатися благодійністю. Миючі та гігієнічні засоби постійно відвантажуються для військових частин, хлопців на фронт та до соціальних центрів, звідки вже розподіляються серед людей, які постраждали від війни. Власник компанії Вадим Геращенко особисто займається купівлею машин та безпілотних літальних апаратів через власний благодійний фонд «Альянс» для наший військових ЗСУ.

Рух вперед

Сьогодні, крок за кроком, власними силами, компанія «Альянс краси» повністю відновила свої потужності та активно працює у косметичній сфері, забезпечуючи роботою близько 200 працівників, зміцнюючи економіку нашої країни. Завдяки згуртованості колективу, незважаючи на труднощі, діяльність компанії продовжується. Відсутність електроенергії, затримка сировини чи брак чоловічого персоналу (більшість мобілізувалося) - компанія знаходить вихід з будь-якої ситуації.

Наразі на підприємстві триває робота над новими та відкладеними раніше проектами. Компанія активно випускає нові засоби по догляду за обличчям та волоссям, бере участь у вітчизняних та зарубіжних виставках, намагається розширити свої можливості у виробництві косметики. Звісно, майже кожного дня з’являються нові виклики, пов’язані з війною, однак працівники компанії залишаються незламними та роблять все, аби зробити свій вклад в нашу Перемогу!