27.12.2023 115

Якщо Ви вирішили ставити на новорічні свята в домі живу ялику або інше хвойне дерево, радимо скористатись рекомендаціями які підготували наші фахівці.

Купуйте живі дерева лише на офіційних ярмарках. Це запобігатиме незаконній рубки дерев через відсутність попиту.

Засвідчитись що ярмарок офіційний можна по таким ознакам:

  • територія ярмарку огороджена;
  • локація містить інформацію про суб’єкта підприємницької діяльності, який здійснює продаж, та режим роботи;
  • у продавців є лінійка для виміру висоти новорічного дерева та оприлюднена вартість погонного метра;
  • усі ялинки, сосни та смереки ідентифіковані чипом або спеціальною етикеткою (самоклейку) з індивідуальним номером.

За таким номером можна отримати інформацію про походження дерева яке спеціально вирощується лісгоспами на продаж. Кошти від продажу ідентифікованих дерев обліковуються, з них платяться податки. Отриманий прибуток йде на підтримку діяльності лісгоспів, зокрема на заходи по догляду за цінним лісом.

Перевірити легальність походження дерева за індивідуальним номером на чипі чи етикетці можна на сайті www.open.ukrforest.com

Як варіант можете обрати найближчий лісгосп і завітати безпосередньо на «новорічну плантацію» але попередньо треба зателефонувати і уточнити про можливість такого візиту. Ні всі лісгоспи приймають індивідуальних покупців. Але в окремих така практика існує. Отримати необхідну інформацію можна відвідавши офіційний сайт ДП Ліси України.

Не варто купувати живі ялинки в ґрунті (відрах, діжках), якщо ви будете ставити її вдома. Якщо вона до початку весни буде перебувати при кімнатній температурі – вірогідність що навесні вона після пересадки приживиться у відкритому ґрунті майже = 0.

У хвойних рослин немає періоду глибокого фізіологічного спокою. У холодну пору року вони не сплять, а ніби дрімають. Взимку в садових центрах контейнерні хвойники – ялинки, ялівці, туї, ялиці та кипариси – стоять на відкритому повітрі при досить низькій температурі і тому не вегетують, але як тільки їх занесуть у теплу квартиру, рослини отримають сигнал, що настала весна, і всі процеси, загальмовані низькою температурою, поновляються.

Ялинка стоятиме в приміщенні кілька тижнів, її бруньки прокинуться, і після висаджування у відкритий ґрунт вони замерзнуть. У кращому разі холод вразить лише кінчики гілок, але може загинути і вся рослина. Крім того, в добре натопленому приміщенні вологість повітря через працюючі опалювальні прилади дуже низька, і хвоя ялинки починає швидко сохнути і жовтіти. Обприскування навряд чи допоможуть, а якщо ялинка прикрашена електричною гірляндою, бризкати на неї водою просто не можна….

Про більш екологічні варіанти які можуть бути альтернативами живим спеціально вирощеним на продаж деревам – в інших наступних публікаціях над якими вже працюють наші фахівці.