18.09.2023 514

За навчальною програмою розробленою ВГО «Жива планета» в партнерстві з Державною екологічною академією післядипломної освіти та управління було проведено лекційний курс (5 семінарських занять) з практикумами на закріплення знань та нових навичок. В навчальних заходах (очно, онлайн на платформі Microsoft Teams), які проводились на базі Енерго-Інноваційного ХАБу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, прийняли участь 15 доповідачів: експертів проєкту, представників державних органів і профільних організацій.

Реалізація програми передбачає також і самостійну роботу з навчально-методичною літературою та матеріалами з добіркою для слухачів. Загальна тривалість навчання розрахована на 30 годин (1 кредит ЄКТС).

До того ж у 5 обласних центрах і містах за участю експертів проєкту проведено комбінований скорочений варіант очних семінарських занять з практикумами. Програма семінарських занять доповнювалась з врахуванням рекомендацій і уточнюючих запитань які були сформульовані Облдержадміністраціями або міськрадами за попереднім запитом проєкту.

Всі заходи були виконані в рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» за підтримки GIZ.

Графік проведення семінарських занять:

  • 05-09 червня, м. Чернівці, на базі Енерго-Інноваційного ХАБу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича;
  • 12 червня, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківської облдержадміністрація, вул. Грушевського, 21;
  • 20 червня, м. Ужгород, Закарпатська обласна рада, площа Народна, 4;
  • 27 червня, м. Львів, Львівська міськрада, площа Ринок 1;
  • 29 червня, м. Тернопіль, вул. Коперника, 1, Ресурсний центр підтримки ОСББ;
  • 30 червня, м. Житомир, Поліській національний університет, вул. Пушкінська 36.

Учасники навчання: уповноважені особи, фахівці з публічних закупівель, постачальники замовників публічної сфери; виробники, дистриб'ютори та імпортери будівельних продуктів; надавачі послуг у сфері будівництва та виконавці будівельних робіт; постачальники енергоспоживчих продуктів.

208 слухачів семінарських занять пройшли анкетування, з них:

  • 208 отримали Сертифікати учасника і
  • 35 Свідоцтво про підвищення кваліфікації (умовою отримання було надання правильних відповідей не менш ніж 70% тестових завдань та правильного виконання практичного завдання).

Результати анкетування доводять, що більшість слухачів семінарів, вже досить досвідчені в темі публічних закупівель.

З них, 26,8 % застосовували у своїй практиці вимоги до енергоефективності, при цьому показник по застосуванню вимог до екологічних характеристик предмету закупівлі на 7 % більший.

Динаміка відповідей щодо теоретичних знань досить висока, – за результатами тестування 80% слухачів надалі правильні відповіді на всі питання.

Але, при виконанні практичних завдань цей відсоток склав лише 22%. Що свідчить по брак практичних навиків застосування набутих знань. Незважаючи на це, більшість слухачів зазначили що будуть або готові пробувати застосовувати рекомендації отримані під час навчання – 64% за умов підтримки досвідчених консультантів.

88,7% опитуваних користується ресурсом Infobox Prozorro для отримання інформації чи роз’яснень щодо публічних закупівель.

Дані про відповіді на питання тестових завдань – теоретична частина

Виконавці:

На замовлення