11 квітня 2024 року відбувся RECOVERY CONSTRUCTION FORUM UKRAINE, який об’єднав представників влади і будівельну спільноту для обговорення поточних викликів галузі та ефективної координації зусиль щодо відбудови України.
Форум відвідало понад 2 000 осіб, серед яких були представники органів державної влади, громад, будівельного бізнесу, архітектори, студенти будівельних спеціальностей та інші гості.
Програма форуму була сформована з трьох основних блоків.
Перший блок був присвячений державній політиці відбудови України:
- Діалог з владою щодо пріоритетів відбудови та залученість інших країн світу
- Дискусійна панель “Державні програми підтримки та транспарентність відбудови України”
Під час другого блоку обговорювали підтримку громад - від сервісу до можливостей:
- Діалог з владою щодо співпраці влади з громадами
- Дискусійна панель “Відбудова громад: можливості та планування”
В рамках третього блоку учасники зосередились на питаннях запуску процесів відбудови - регулюванні та інноваціях:
- Дискусійна панель “Технічне регулювання та стандарти відбудови”
Також в рамках форуму відбулись дискусійні обговорення на такі теми:
- “Сучасний девелопмент в умовах відбудови: аналітика та реалії”
- “Відбудова очима архітекторів: пропозиції та кейси для реалізації”.
Під час дискусій були розглянуті державні програми та транспарентність відбудови України, пріоритети відбудови та залученість інших країн світу, проблеми і шляхи їх вирішення, нові продукти, проекти та інструменти підтримки.
На дискусійної панелі “Технічне регулювання та стандарти відбудови” Світлана Берзіна, президент ВГО «Жива планета» презентувала інструменти підтримки громад у відбудові за принципом “краще ніж було”.
За підтримкою проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та співфінансуванням Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO) були розроблені інструменти підтримки впровадження енергоефективних проектів сталого будівництва на основі кращих стандартів і практик Нового Європейського Баухаусу: починаючи від методичних рекомендацій як розробити якісне завдання на проєктування – до готових проектів повторного використання.
Все що ми пропонуємо замовнику враховує національне законодавство, ДБН і національні стандарти, а також регуляторну рамку і кращі практики ЄС, рекомендації Світового банку, Міжнародного валютного фонду, зокрема, щодо енергетичної ефективності, кліматичної та екологічної сталості проєкту. Планована діяльність по відбудові із застосуванням наших рекомендацій має більше шансів отримати підтримку в практичній реалізації від міжнародних і європейських партнерів.
Мета нашої команди полягає у досягненні високого показника енергоефективності у поєднанні з ресурсоефективністю та зменшенні впливу на довкілля на всіх етапах будівництва. Це досягається шляхом:
- зниження рівня споживання енергетичних і матеріальних ресурсів протягом усього життєвого циклу будівництва, включаючи вибір ділянки, проектування, безпосередньо будівництво, експлуатацію об’єктів, їх ремонт та реконструкцію, знесення, повторне використання та утилізацію;
- мінімізації забруднення повітря, води та ґрунту з оптимальним використанням природних ресурсів;
- підвищення якості і комфортності будівель та інфраструктури;
- застосування інноваційних технологій.
Успішні практики з відповідними розрахунками енергоефективного сталого будівництва мають мотивувати громади відбудовувати за принципом «краще ніж було і більш екологічніше».
Школа ім. Луїзи Отто-Петерс у Хоккенхаймі (Німеччина)
Школа лідерства та сталого розвитку ім. Кетлін Ґрімм у Сенді Ґранд (США)
Нойтраублінгська школа повної середньої освіти (Німеччіна)
Проєкт повторного використання енергоефективної школи з поліпшеними екологічними характеристиками, якій був розроблений за підтримки проєкту GIZ командою ВГО «Жива планета» в партнерстві з КНУБА і Науково-освітнім центром проектування та дослідження будівель з близьким до нульового енергоспоживанням КНУБА
Наявні проекти повторного використання дитячого садочка і школи, які вже розроблені завдяки підтримки проєкту GIZ дозволять зберегти витрати часу і грошей на проект, тому відбудувати більш краще ці об’єкти ми вже можемо не довго, і не дорого, – резюмувала свій виступ пані Світлана.
Знаковим стало що у день форуму Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України і Кабінет Міністрів України анонсували на своїх ресурсах про оновлену за підтримки проєкту GIZ другу редакцію методичного посібнику з основ проектування та реконструкції енергоефективних будівель закладів загальної середньої освіти з поліпшеними екологічними характеристиками.
Уряд online
У вільному доступі з’явився посібник, який допоможе зробити українські школи енергоефективними.
Це методичні рекомендації для проектування та реконструкції енергоефективних будівель початкових шкіл, гімназій, ліцеїв та інших закладів загальної середньої освіти.
Оновлене видання враховує зміни законодавства, зокрема й новий Закон України “Про енергетичну ефективність”, а також національні стандарти у сфері управління відходами руйнації, термомодернізації, вимог до укриттів.
Підтримка замовників
ВГО «Жива планета» – організація-партнер проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС з енергоефективності в Україні», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та співфінансуванням Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO).
Ми консультуємо замовників по усім практичним крокам підготовки проектної та тендерної документації, зокрема:
- розробка завдання на проєктування, умов і специфікації, у тому числі
- вимоги до показників енергоефективності та екологічних характеристик;
- нецінові критерії та метод оцінки вартості життєвого циклу;
- екодизайн, екологічна сертифікація та маркування;
- проекти енергоефективного зеленого будівництва.
Дякуємо організаторам і всім партнерам RECOVERY CONSTRUCTION FORUM UKRAINE!
Генеральний партнер: Креатор-Буд
Стратегічні партнери: Caparol Україна, Würth - Ukraine, Kvertus
Фінансовий партнер: Глобус Банк
Логістичний партнер: EURO Forwarding
Лого партнери: Penetron Україна, Укрекспертиза Груп, Євробуд, Egis in Ukraine, ПБФ ГРУП
Галузеві партнери: Асоціація міст України, Всеукраїнська Асоціація об'єднаних територіальних громад, Асоціація малих міст України, Всеукраїнська асоціація громад, ГО “Клуб мерів”, Американська торговельна палата в Україні (American Chamber of Commerce in Ukraine), European Business Association, Асоціація фахівців з нерухомості (ріелторів) України (АФНУ), Український союз промисловців і підприємців, ICC Ukraine, Асоціація "Укрцемент", Асоціація Інженерів-Консультантів України (AECU), Міждержавна гільдія інженерів-консультантів, CBRE Ukraine
Генеральний інформаційний партнер: Інтерфакс-Україна
Інформаційні партнери: Build Portal, ProfBuild, MIND, Property Times, ЛУН, RED Community, The Page, РБК-Україна, IRS, Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza (PUIG), ЧАС ПЕРШИХ, zagorodna.com, TRUE, Address Group, КиївВлада, Столична нерухомість, Україна Комунальна, ВГО “Жива планета”, ГС ”Бізнес за партнерство”, Медіамережа "Вікно Відновлення", Київський національний університет будівництва і архітектури, Харківський національний університет міського господарства імені Бекетова
ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!
РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!
СЛАВА УКРАЇНІ!