20.02.2023 1735

15 березня 2023 року о 10:00 запрошуємо на семінар «Критерії та практичний досвід сталих публічних закупівель у сфері дорожнього господарства»: фахівців та уповноважених осіб сфери публічних закупівель, представників служб замовників, проектувальників, галузевих підприємств та асоціацій, неурядових організацій та інші зацікавлені сторони.

Тривалість заходу: до 2,5 год.

Програма

Організатори семінару: ВГО «Жива планета» та Програма ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) в рамках проекту EU4Environment при фінансовій підтримці Європейським Союзом.

Програма передбачає наступні презентації:

1) Рекомендовані вимоги до екологічних характеристик будівництва та ремонту доріг та підходи щодо їх застосування (рекомендавані вимоги для сфери дорожнього господарства розроблені експертами ВГО «Жива планета» та участі експертів Київського національного транспортного університету під керівництвом ЮНЕП в рамках проекту EU4Environment).

Попередньо проект таких рекомендованих вимог був представлений на публічне обговорення під час семінару «Нові критерії сталих публічних закупівель та стандарти екологічного маркування», 12 жовтня 2021 року. Отримані коментарі від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України (Міндовкілля), Міністерства економіки України (Мінекономіки), інших зацікавлених сторін були опрацьовані та включені до оновленої редакції документу.

2) Практичний досвід впровадження проектів ремонту та будівництва доріг із застосуванням підходів сталості, зокрема:

  • застосування шлакових та поновлюваних матеріалів в якості щебеневих матеріалів в шари основи дорожнього покриття і наповнювачів в гравійно-піщаних і цементобетонних сумішах;
  • застосування енергоефективного обладнання для освітлення доріг;
  • застосування техніки чи обладнання для більш ефективного виконання певної операції або процесу при будівництві, ремонті та експлуатації дороги;
  • здійснення природоохоронних заходів під час виконання будівельних /ремонтних робіт (збереження біорізноманіття, ресурсоефективність, зменшення викидів забруднюючих речовин та парникових газів, управління відходами тощо);
  • застосування інноваційних технологій, які покращують експлуатаційні характеристики дорожнього покриття, є ресурсоефективними та зменшують негативний вплив на довкілля тощо.

Цілі та очікувані результати семінару

  • Представити розроблені експертами проєкту критерії СПЗ для ремонту та будівництва доріг.
  • Представити можливості застосування підходу СПЗ відповідно до національного законодавства України.
  • Навчити учасників семінару підходам до застосування критеріїв СПЗ, зокрема надати рекомендації щодо встановлення нецінових критеріїв та методів підтвердження відповідності.
  • Презентувати практики застосування СПЗ при реалізації проєктів у сфері дорожнього господарства в Україні.
  • Обговорити наступні кроки щодо посилення потенціалу СПЗ у сфері дорожнього господарства та зібрати відгуки учасників.

До участі у семінарі запрошені представники Міндовкілля, Мінекономіки, Мінвідновлення, Представництва ЄС в Україні, ЮНЕП, ДП Прозоро, закупівельних майданчиків, експерти, замовники сфери публічних закупівель, постачальники, а також представники бізнесу та неурядових організацій.

Попередня реєстрація обов’язкова до 10 березня 2023 року

(11 березня форму реєстрації буде закрито).

УВАГА! Після завершення заповнення анкети для реєстрації у Google Form автоматично буде надане посилання для приєднання до семінару, який буде проходити на платформі Zoom. Збережіть його, щоб приєднатись 15 березня о 10:00. Додаткова розсилка посилання не передбачається.

Реєстрація

Про EU4Environment проект

Семінар організовано в рамках програми EU4Environment, що фінансується ЄС, яка допомагає країнам-партнерам: Вірменії, Азербайджану, Грузії, Республіці Молдова та Україні зберегти їхній природний капітал та покращити якість навколишнього середовища для людей шляхом підтримки заходів, пов’язаних із захистом довкілля, демонстрації та розкриття можливостей для сталого зростання та створення механізмів для кращого управління екологічними ризиками та наслідками.

Більше інформації про проект ви можете прочитати за посиланням: www.eu4environment.org

Про рекомендаційні вимоги

Пріоритетність підготовки рекомендаційних вимог щодо ремонту та будівництва автодоріг для застосування підходу СПЗ в Україні доведена за результатами проведеного дослідження за методологією ЮНЕП в рамках ЕU4Environment (2022): Аналітичний звіт щодо визначення пріоритетів сталих публічних закупівель та аналізу готовності ринку в Україні.

Ми будемо раді надати вам додаткову інформацію щодо участі та відповісти на будь-які запитання, які у вас можуть виникнути.

Контактна особа

Олена Іванова, начальник відділу моніторингу, взаємодії з ЦОВВ та регіонального розвитку ВГО «Жива планета»

+38-067-886-31-93

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Результати опитування учасників семінару