12.09.2022 626

Загальна інформація

ВГО «Жива планета» в рамках проєкту технічного співробітництва «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що реалізується GIZ від імені Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини у співпраці з Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарії, реалізує проєкт «Підтримка впровадження енергоефективних державних закупівель в Україні».

Цей проект спрямований на подальше впровадження енергоефективних публічних закупівель (ЕЕПЗ) в Україні та посилення спроможності зацікавлених сторін організовувати, проводити та здійснювати ЕЕПЗ. Проектом передбачено реалізацію заходів по підвищенню обізнаності серед уповноважених осіб у сфері публічних закупівель та служб замовників, їхньої практичної підтримки та обміну знаннями, а також розробки та впровадження нових інструментів для моніторингу та аналізу EEPP в Україні.

Статус

Триває

Цільовий регіон

Всеукраїнський

Період реалізації

2022 – 2023 рр.

Партнери

  • Міністерство розвитку громад та територій України
  • Міністерство економіки України
  • Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України
  • ДП Прозоро

Джерело фінансування

Проєкт GIZ «Заохочення енергоефективності та впровадження Директиви ЄС з енергоефективності»

Мета

Підвищення енергоефективності та енергозбереження в Україні, зміцнення енергетичної безпеки, ефективне використання бюджетних коштів. Також проєкт сприятиме впровадженню високих стандартів державного сектору та імплементації положень Директив ЄС у сфері публічних закупівель.

Діяльність проєкту передбачає:

  • Розробку та реалізацію комунікаційної стратегії для поширення інструментів ЕЕПЗ, розроблених в рамках проєкту технічного співробітництва «Заохочення енергоефективності та впровадження Директиви ЄС з енергоефективності»: методичних рекомендацій, стандартів у сфері енергоефективного та зеленого будівництва, ДСТУ ISO 15686-5:2020 Будівлі та об’єкти нерухомого майна. Планування строку експлуатації. Частина 5. Оцінювання вартості життєвого циклу (ISO 15686-5:2017, IDT). Комунікаційні заходи будуть передбачати створення відеоматеріалів, інфографіки, публікації, розсилки, зокрема із застосуванням ресурсів ProZorro.
  • Розробку та реалізацію навчальних програм для замовників по застосуванню інструментів ЕЕПЗ.
  • Розробку та супроводу до прийняття базового стандарту по енергоефективному зеленому будівництву.
  • Розробку та підтримку впровадження електронного калькулятора оцінки вартості життєвого циклу.