10.02.2025 85

Технічний регламент класифікації небезпечності, маркування та пакування хімічної продукції затверджений постановою Кабінету Міністрів України 10.05.2024 № 539.

Цей Технічний регламент містить положення, що стосуються зобов’язань України у сфері європейської інтеграції. Його впровадження забезпечує виконання вимог статей 35 - 36 Закону України «Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією» щодо гармонізації процедури класифікації хімічної продукції з вимогами Регламенту (ЄС) Європейського Парламенту та Ради № 1272/2008 від 16 грудня 2008 року про класифікацію, маркування та упаковку речовин та сумішей (CLP).

Ми пропонуємо

Підтримку національних операторів ринку хімічної продукції у дотриманні вимог законодавства у сфері хімічної безпеки, зокрема у:

  • класифікації хімічної продукції щодо категорій та класів небезпек;
  • розробленні паспортів безпечності на хімічну продукцію згідно з вимогами оновленого законодавства у сфері хімічної безпеки;
  • розробленні відповідного результатам класифікації попереджувального маркування для обов’язкового маркування ним хімічної продукції, що надається на ринок України.

Форма подання даних для класифікації і розроблення паспорту безпечності та маркування хімічної продукції

Контакти

+38-067-886-31-93 (тел. WhatsApp, Telegram, Viber)
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Наш досвід, компетентність та дотримання конфіденційності

Експерти ВГО «Жива планета»:

  • з 2010 року мають підтверджений досвід класифікації небезпечності хімічної продукції відповідно до Регламенту ЄС № 1272/2008 (CLP) в рамках діяльності у сфері екологічної сертифікації та маркування продукції;
  • приймали участь в розробленні національного законодавства і стандартів у сфері хімічної безпеки в рамках проекту ОБСЄ “Вдосконалення національної системи нормативного регулювання у сфері хімічної безпеки та захисту” (2018-2020).

Для проведення класифікації хімічної продукції та розроблення відповідного результату класифікації попереджувального маркування необхідно надати повну інформацію про склад продукції. Виробник повинен відкрити формулу продукту, яка становить комерційну таємницю. Діяльність акредитованих органів з оцінки відповідності контролюється органом акредитації, зокрема в частині що стосується належної практики діяльності, системи управління якістю, компетентності персоналу і дотримання умов конфіденційності.

Національна акредитація органу з оцінки відповідності в структурі ВГО «Жива планета»:

  • підтримується з 2010 року і відповідає вимогам Закону України «Про акредитацію органів з оцінки відповідності» та ДСТУ EN ISO/IEC 17065:2019 Оцінка відповідності. Вимоги до органів з сертифікації продукції, процесів та послуг (EN ISO/IEC 17065:2012, IDT; ISO/IEC 17065:2012, IDT);
  • підтверджує наявність належної практики діяльності у сфері оцінювання небезпечності хімічної продукції, компетентного персоналу, системи управління якістю, політики конфіденційності та її виконання.

Атестат акредитації № 1О156 (UA)

Конфіденційність

Державний ринковий нагляд за хімічною продукцією

Відповідно до статті 7 Закону України «Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією», суб’єкти господарювання зобов’язані дотримуватися вимог Закону, у тому числі щодо надання хімічної продукції та її маркування.

Стаття 13 визначає повноваження Державної екологічної інспекції України здійснювати державний нагляд (контроль) за дотриманням суб’єктами господарювання вимог Закону, зокрема щодо:

  • забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією;
  • реалізації необхідних заходів щодо мінімізації (контролю) ризиків для цілей забезпечення охорони довкілля за результатами проведення оцінки безпечності хімічних речовин та/або відповідно до паспортів безпечності хімічної продукції чи інструкцій з безпечного використання хімічної продукції.

Вимоги Технічного регламенту класифікації небезпечності, маркування та пакування хімічної продукції НЕ поширюються на